Bodrum Kokteyl-Bar

İxir Bodrum

ixir

Orta yaşı geçen her kentlinin aklından geçen Ege’ye yerleşme fikri 2 barmen tarafından gerçekleştirilirse ortaya nasıl bir iş fikri çıkar. Tabiki bir kokteyl bar. Üstelik bu barmenler İstanbul’daki kokteyl dünyasına da önemli etkide bulunmuşsa, yeni mekan daha da ilgi çekici olur. Bilmeyenler için; Cevat Yıldırım ve Mehmet Şahin, Bebek Lucca’nın kokteyllerinin yaratıcısı olup, yıllarca çalışmış bar yöneticileri. 2019 yılında Bodrum merkezde açtıkları İxir, 2 bar ustasının kokteyl yapma sanatındaki becerilerini gösterdikleri mekanları olmuş. İxir Bodrum klasik kokteyllerin yanısıra yaratıcılarının kendi reçetelerini de sunuyor.

ixir

Kokteylleri 75-80 TL arası sunan İxir Bodrum günlük değişen bazı atıştırmalıklar da sunuyor. Genellikle ortaya paylaşım şeklinde olan bu tabaklardan Duck Roll (55 TL), Barbaqua Taco (65 TL), Fish Taco (60 TL) denenebilir. Ayrıca menüdeki Texas Smokey Brisket Burger (95 TL) spesiyallerden.

ixir

Texas Smokey Brisket Burger

İxir Adres: Eski çesme Mah, Neyzen Tevfik Cd. No:136, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0544) 821 02 15

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.