Canlı Müzik Pub-Gastro Pub

Hayal Kahvesi Aqua Florya

hayal

Hayal Kahvesi Aqua Florya, Covid 19 nedeniyle konserlerine ara vermiştir.

Gece mekanı olarak, uzun soluklu olabilmenin oldukça zor olduğu İstanbul’da 25 yılı deviren Hayal Kahvesi, kendisini zamana karşı güncellemeyi iyi bilen işletmelerden. 1992 yılında Beyoğlu’nda başladığı macerasında, özellikle rock ve alternatif müziğin önemli bir kalesi olan mekan, birçok müzisyenin tanınmasına da vesile oldu. Pek bilinmez ama Hayal’in işletmecileri  Zarifi, Lacivert, Küba Bar ve Osmani gibi şehre renk katan önemli mekanların da yaratıcısı durumunda. Konser ve yeme-içmeyi bar ortamında sunan kendine has konsepti ile marka, son mekanını ise Florya’da açtı. Denize paralel mimarisi ile en ilgi çekici Avm’lerden olan Aqua Florya’da açılan Hayal Kahvesi, bölgenin uzun zamandır ihtiyacı olan etkinlik mekanı açığını da kapatacak. Manzarası, yemekleri ve yıl boyunca vereceği konserler ile Hayal Kahvesi Aqua Florya, sadece bölge insanı değil, şehrin tamamına hitap etmeyi amaçlıyor.

hayal

Hayal kahvesi Aqua Florya’yı klasik 5 sorumuzda inceleyelim

Ne yenir, ne içilir?

Zincir restoran mantığı yok!

Hayal Kahvesi, denenince belli bir yaşın üzerindekilerin aklına müzik ve bohem dekoru gelsede, mekan son dönem yeme-içme anlamında da iddialı bir konsepte büründü. Aqua Florya’da açılan şube de, açık mutfağından, dev barına, restoran kimliği ile ön planda olmuş. Omurgası pub menüsü ürünlerinden oluşan menü, dünya ve Türk mutfağından damak tadımıza uygun lezzetler ile güçlendirilmiş. Örneğin, menünün baş rolündeki burger bölümünden, Cafe De Paris Burger ve Burger & Goat cheese mekanın favori tabaklarından. Ekmeklerin ve sosların ev yapımı olduğu Hayal’de, şirket politikası gereği koruyucu madde ve trans yağ içeren ürünü  kullanılmıyor. Zincir restoranlarda gördüğümüz ortak mutfakta hazırlanıp, dağıtım yerine, Hayal Kahvelerin’de yemekler şubenin kendi mutfağında, taze olarak hazırlanıyor.

hayal

Çökertme Kebabı, Mantar Soslu Bonfile gibi ana yemek seçeneklerinin olduğu menü, ortaya paylaşımlı yemeğe de oldukça uygun hazırlanmış. Kuru Etli & Cheddarlı Patates, Mozzerella Sticks’li Bar Tabağı gibi ortaya söylenebilecek başlangıçlar, Burger ve Fajita ve Ev yapımı hamurlu pizzalar (Hayal Pizza Favori) ile kombinlenebilir. Konserin tarzına göre meyhane mutfağından oluşan menüler hazırlayan Hayal Kahvesi Aqua, fix bir menü ile geceye hazırlanıyor. mekanın barında klasik kokteyllerden oluşan bir menünün, yanısıra, mekana özel kokteyllere de yer verilmiş. Doğal şeker ile hazırlanan tatlılardan Sufle ve Yaban Mersinli Cheese Cake finalde değerlendirilebilir.

hayal

Ne zaman gidilir?

Hayal Kahvesi Aqua Florya, haftanın 7 günü 10:00-01-00 arası açık bir mekan. Etkinlik içeriğine göre kapanış zamanı ileri saatlere taşınabilen mekan, restoran kimliğiye tüm gün hizmet veriyor. Performan olan günlerde, mekanın enerjik pub atmosferi, müziğin başladığında biletli gelen kitleyle birlikte, konser-gece kulübü arası bir atmosfere dönüşüyor. Manzarası sebebi ile hafta sonları kahvaltı ve güzel havalarda gündüz takılmak için mekanın dış bölümü biçilmiş kaftan. Dışarıdan ve AVM’nin P1 katından (düz ayak) girişi olan mekanın, kendi vale servisi de bulunmakta.

hayal

Ne giyilir?

Hayal kahveleri Beyoğlu’ndaki ilk mekanın tarih, dokusunun izlerini, açtığı şubelerin dekorunda mutlaka işliyor. Aqua Florya’daki mekan da, kullanılan modern çizgilerin yanında, eskitme duvarlar ile Hayal Kahvesi ruhunu yansıtmış. Metal ve ahşapın yoğun kullanıldığı Neo klasik tarzdaki mekan, ünlü grafiticilerin duvarlardaki eserleri ile Pop-art bir görüntüye kavuşturulmuş. Hayal Kahvesi’n de Aynı menünün konsere göre değiştiği gibi, seçilecek giyim tarzı da gidilen konserin içeriğine göre seçilebilir. Mekanın günlük kullanımında ise Spor ve Spor/Şık tarzlar tercih edilebilir.

hayal

Kim kim gidilir?

İyi yemek, İyi müzik sloganıyla yola çıkan Hayal Kahvesi konserlerin yanında, restoran-bar olarak gidilebilecek bir mekan olarak kurgulanmış. Canlı müziğin son dönem sevilen eğlence tarzı olması hesaba katıldığında, yeme-içme ve eğlenceyi tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için mekan oldukça iyi bir alternatif . Bölge insanın modern ve rahat bir ortamda takılabileceği bir mekan olması sebebi ile akşam barı için ziyaret etmesi de oldukça keyifli. Hafta sonları ise keyifli dekoru ve manzarası, ailecek kahvaltı veya gün içi ziyaret için mekan tercih edilebilir.

hayal

Ne kadar ödenir?

Hayal Kahvesi Aqua Florya, gastronomi anlamında belli kriterlere göre mutfağını kuran ve fiyatlarını da rekabetçi bir bakış açısıyla makul belirleyen bir mekan. Konserin ana fikir olması mekanın, yeme-içme anlamında cazip ürünler sunması olarak kendini göstermiş. Fiyatlara değinecek olursak, Hayal Aqua’da, ön plana çıkan yemelerinden burgerler 29-39 TL olarak fiyatlanmış. Başlangıçlardan iki kişilik bar tabağının 36 TL olduğu restoranda, Peynir Tabağı 37 TL olarak menüdeki yerini almış. Ana yemek seçeneklerinden Çökertme Kebabı’nın 39 TL, Mantar Soslu dana Bonfile 57 TL olarak belirlenmiş.

Hayal Kahvesi Aqua Florya Adres: Aqua Florya Alışveriş Merkezi P:1 Otopark katı Florya/Bakırköy
Telefon: (0532) 452 0102

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.