Bodrum Kahvaltı Şef Restoranı

Greta Gümüşlük

greta

Bodrum, her yaz olduğu gibi bu yaz da çokça tercih edileceğe benziyor. Fazlasıyla hareketli ve renkli bir tatil beldesi. Bu hareketliliğe yeni açılan, zaten var olup daha da popülerleşen ve yıllar içinde artık bir klasik haline gelen mekanların varlıkları da eklenince Bodrum’un bir cazibe merkezi haline gelmesi   kaçınılmaz. Bu mekanlar arasında olan ve şimdi anlatacağım yer, geçen sene yazın açılmış; ancak benim keşfini bu sene yapabildiğim enfes bir Gümüşlük mekanı…Greta Gümüşlük…

greta gümüşlük

Tüm Gümüşlük’e hakim olabileceğiniz bir tepede bulunan Greta Gümüşlük’ün özellikle gün batımı manzarası inanılmaz. Güneşin battığı saatlerde geldiğinizde, Hem Bodrum’un iç kısımlarının tersine sıcaktan uzak, serin ve ferah bir havayla, hem de doyumsuz bir manzara ile karşılanacaksınız.

greta

Güleryüz, güzel hizmet ve lezzetli yemekler de cabası. Kısacası şahane bir mekan olmuş Greta Gümüşlük. Cihangir’deki 21’in ortakları tarafından kurulan mekanda dünya mutfağından başarılı örnekler sunuluyor. Buraya Cihangir klasiği olan kahvaltılar da taşınmış. 2 kişilik kahvaltı tabağı, Brezel Kahvaltı, tostlar, pancake ve omletler tercih edilebilir. Taze sıkım meyve suları, smoothie ve detoks içecekler de sabah saatlerinde Greta Gümüşlük’te bulunduğunuzda tercih edebilecekleriniz arasında; ama gün batımı manzarasına bu denli bayılmışken, biraz da akşam yemeklerinden bahsedelim derim. Menüde her damak zevkine uygun yiyecekler bulunabiliyor. Başlangıçlardan Çıtır İstiridye Mantarı (75 TL), Tulumlu Kuşkonmaz (85 TL) ve Karidesli Humus (90 TL) ilgi çekici; fakat bizim gibi her şeyden biraz biraz deneyelim, yanında da şarap içip keyif yapalım derseniz bence ‘’Beşlik Meze’’ yi seçebilirsiniz. Beşlik meze’nin içinde Karidesli Humus, Vişneli Kısır, Enginar, İsli Somon ve Ege Otları var ve epeyce yeterli porsiyonları.

Başlangıçların Yanı sıra, salatalar, pizzalar (özellikle Burratalı pizza çok lezzetliydi), burgerler, makarnalar ve Fırın Ördek (215 TL), Kuzu Tandır (220 TL) ve Levrek (160 TL) gibi ana yemekler tercih edilesi. Ben menüyü incelediğimde özellikle makarnalar kısmında yer alan bonfileli veya bonfİlesiz olarak servis edilen Greta Mantı’yı çokça merak ettim. Sanırım bir sonraki Bodrum seyahatimde de Greta Gümüşlük’e gelip, bu yemeği deneyeceğim. Greta Gümüşlük her gün 08:30’dan 03:00’e kadar açık. Rezervasyon yaptırmanızı öneririm, neredeyse her masa manzaraya hakim; ama en güzel masalardan birini seçeyim derseniz, yaz günlerinde daha da yoğun olacağından önceden mekanı aramak en güzeli. Mutlaka rotanızı Greta Gümüşlük’e çevirin!

Adres : Gümüşlük, Yağmur Sk. No:45, 48970 Bodrum/Muğla
Telefon: (0532) 171 49 74

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.