Bodrum Brasserie-Bar Plaj

Gizia Türkbükü (Kapandı)

gizzia türkbükü

Eskiden daha çok gece kulübü markalarının yazlık açtığı Bodrum’da son dönem, şef restoranı hatta fine dining restoranların dahi açıldığını görüyoruz. Bodrum bu yaz birçok İstanbul restoran markasına ev sahipliği yaparken, Türkbükü de bu akımdan etkilenen bölgelerden birisi olmuş durumda. Yeme-içme ve gece hayatının en önemli cazibe merkezlerinden Türkbükü, farklı yaş gruplarına hitap eden ve ziyaretçi kitlesiyle birbirinden ayrışan mekanları ile dikkat çekiyor. 2021 yazında bölgedeki oturmuş ve nitelikli mekanların yanına Nişantaşı’nın sevilen brasserie-barı Gizia’a da katılıyor. Gizia Türkbükü Bodrum’a uygun konsepti ile gündüzleri plaj, akşamları restoran, ilerleyen saatlerde ise butik bir gece kulübü olarak bölgeye renk katan mekanlardan olacak.

gizzia brasserie

Gizia Türkbükü, eski 5 Oda’nın olduğu yerde bar ve iskelesi ile 2 bölümden oluşan bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Mekanın iskele bölümü gündüzleri plaj konsepti ile hizmet verirken, güne kahvaltı servisi ile başlıyor. Gizia’nın yeşillikler ile kaplı iskelesi Türkbükü’nün en izole plajlarından birisi olacak şekilde tasarlanmış. Nişantaşı’ndaki mekanda olduğu gibi odun fırını olan Gizia’nın sevilen pizzalarının yanına yaz konsepti kapsamında lahmacun ve pide de eklenmiş. Fit salata ve burgerlerin olduğu menüde Deniz Mahsullü Linguine denemesi gerekenlerden. İsteyenlerin gündüz saatlerinde de faydalanabildiği mekanın üst bölümü, akşamüstü itibarı ile keyifli bar atmosferine dönüşüyor.

gizzia türkbükü

Gizia Türkbükü’nün iskele bölümü, akşam saatleri itibarı ile beyaz örtülü masalarıyla ile şık bir restoran olarak karşımıza çıkıyor. Restoranın menüsünde Izgara Ahtapot, Marine Karides gibi başlangıçlar sunulurken, Dana Bonfile Madalyon imza tabaklardan. Aynı saatlerde eş zamanlı olarak mekanın bar bölümünde DJ Ayhan Katırcıoğlu ortamı yavaş yavaş ısıtmaya başlıyor. Gece yarısına doğru ise mekan, gece kulübü öncesi ara mekan olarak müziğin ritmini iyice yükseltiyor. Gündüzden geceye, keyifli bir atmosferi olan Gizia, günün tamamında mekana özel imza kokteyller sunuyor.

Adres: Göltürkbükü, İnönü Cad.no:161, 48483 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 377 62 19
Gizia plaj Kullanım: 850 TL minimum harcama

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.