Beyoğlu-Karaköy Uzak Doğu Mutfağı Yemekli Kulüp

Ginza İstanbul

ginza

Geçmiş 5 yılın en hareketli mekanlarını açan Tayfun Topal, pandemi başlamadan yaklaşık 1 yıl önce aşırı hıza bağlı sorunlar yaşamaya başlamıştı. People, Hazine ve ardından Galvin gibi önemli bir süre popüler olan mekanlar, arka arkaya kapandı. Bunlar arasında eskiden People’ın bulunduğu Intercontinantel otelin içerisindeki alan, Ginza olarak aynı isme ait Jüpiter grup tarafından açıldı. 2021 Ağustos ayında açılan Ginza İstanbul, Tulum temalı dekorasyonu ve uzak doğu mutfağı üzerine menüsü ile yemek sonrası kulübe dönen mekanlardan.

ginza

Meksika’nın popüler tatil bölgesi Tulum, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de popüler olmuştu. İstanbul ve Bodrum’da yakın zamanda bu tarzda bir çok mekan açıldı. Dekorun mekanın popülerliğinde oldukça önemli payı olduğu ülkemizde, mekanın ömrü de o dekorasyon tüketildiğinde genelde bitiyor. Ancak Ginza’da özellikle Dragon Restaurant’dan transfer olan yöneticisi Yasin Mülayim ve ekibi ile altyapı sağlam tutulmuş denebilir. El yapımı tabaklar, temaya uygun aksesuarlar ve dev heykeller ile çevrelenmiş mekanın ziyaretçilerinde iz bıraktığını söylemek de mümkün.

ginza

Çin’in Cantonese, Szechuan ve Indochine mutfaklarından yemekler servis eden Ginza menüyü sushi ile takviye etmiş. Şık restoran, haftanın 7 günü 19:30 itibari ile hizmet veriyor. Haftasonları yer bulmanın oldukça zor olduğu mekan yemek sonrası kulüp ortamına dönüyor. Yaz dönemi boyunca dış alanda hizmet veren mekan, havaların serinlemeye başladığı son bahar itibarı ile iç kısımdaki kulüp bölümüne taşınacak.

Adres: Harbiye, Asker Ocağı Cd. no:1, 34367 Şişli/İstanbul
Telefon: (0530) 396 39 79

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.