Beyoğlu-Karaköy Fine Dining Yemekli Kulüp

Frankie İstanbul

frankie

Pandemi sonrası yeme-içme dünyası ve eğlence hayatının cazibe merkezleri yeniden şekilleniyor. Bu dönüşümde 2021 Kasım ayında, ilk mekanların açılmasıyla dünyamıza giren Galataport’un önemli bir ağırlığı var. Galataport’ta her kesime hitap eden tarzda yeme-içme noktaları olmakla birlikte, Kabataş tarafından girilen bölümdeki iddialı mekanlar dikkat çekiyor. 2022 sonbaharına girilirken bu kısımdaki en özel bölümlerden birinde, şehre son 10 yıldır damgasını vuran bir marka yerini aldı. Kısa bir aradan Sonra Frankie İstanbul, yenilenen mutfağı, şık tasarımı ve enerjik atmosferi ile Galataport’ta misafirlerini ağırlayacak.

Frankie

İyi yemek ve nitelikli eğlenceyi bir arada sunmasıyla bilinen Frankie İstanbul, Galataport’taki yeni yerinde modern tasarımı ile dikkat çekiyor. Restoranın mimarı Mahmut Anlar, Frankie’yi yeme-içme, sosyalleşme ve eğlencenin iç içe geçtiği, performatif bir mekan olarak tanımlamakta. Mekanın kalbini oluşturan ve oldukça ilgi gören bar bölümünde yer ayıran misafirler, yemek boyunca imza kokteyllerin hazırlandığı barın enerjisini tam anlamıyla yaşıyor. Şef Aykut Doğanak yönetimindeki mutfak, Akdeniz yemeklerinin, Asya pişirme teknikleri ve baharatları ile yorumlandığı Mediterrasian tarzda bir menü sunuyor. Mevsiminde ve yerinden tedarik edilen ürünler ile hazırlanan Akdeniz mutfağından lezzetler egzotik dokunuşlar ile tamamlanmış.

frankie

Haftanın 7 günü 17:00-02:00 arası açık olan mekan, müzik direktörü DJ Aksak’ın ruhunu oluşturduğu, temposunu akşam boyunca hiç kaybetmeyen bir müzik tarzına sahip. Sohbeti bölmeyen ancak dinamizmi de yitirmeyen müzik, yemek sonrası ise organik disko olarak devam ediyor. Tüm masaları manzaraya hakim olan 2 kattan oluşan mekanın terası ise, ilkbahar itibarı ile aktif olacak. Frankie Galataport, tasarımından, menüsüne ziyaretçilerine, gastronomi ve nitelikli eğlencenin odak noktada olduğu bütünsel bir deneyim sunuyor.

frankie

Frankie İstanbul Rezervasyon İçin Tıkla
Adres: Galataport İstanbul, O Blok Kat: 2 Teras, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 401 05 57

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.