Balıkçı Etiler-Boğaz

Eski Yer Yeniköy

eski yer

İstanbul içerisinden deniz geçen bir şehir olmakla beraber, deniz mahsulü veya bizim anladığımız türde rakı-balık üzerine iyi restoranlar pek çıkaramıyor. Üstelik Karadenizden gelen ve dünyada eşi benzeri görülmeyen hazine değerindeki “boğaz balığı” bu sulardan geçiyor. Kültürül olarak iyi balık restoranlarına sahip olmamızın birçok nedeni var. Bunları tek tek saymakla vakit kaybetmek istemesemde en büyük sebebin göçün büyüklüğüyle birlikte, gelenlerin şehre adapte olması yerine, şehrin gelenlere adapte olması birinci faktör gibi gözüküyor. Bu sebeple iyi bir kalmar veya ahtapot yemek isteyen birçok insan bu ihtiyacını, Ege’ye veya Yunanistan’a tatile gittiğinde karşılayabiliyor. Yakın zamanda bu aralar İstanbul’da mekan hareketliğinin oldukça fazla olduğu Yeniköy’de açılan Eski Yer ise bu kitle için iyi bir haber niteliğinde gibi gözüküyor. Bodrum, Yalıkavak’tan tanıdığımız Eski Yer Yeniköy, yerinden temin ettiği ürünler ile misafilerine keyifli bir Ege balıkçısı deneyimi sunacak.

eski yer

Eski Yer Yalıkavak, Bodrum Sait’in Marina’ya geçmesinin ardından eski çalışanları tarafından işletilmeye başlanmıştı. Balıkçıları ile ünlü Çökertme caddesindeki mekan kendine has mezeleri ve deniz mahsulü yorumları ile Bodrum’un en sevilen balıkçılarından. Yeniköy’deki yeni mekanda da şevketi bostandan, ahtapota tüm ürünler yerinden temin ediliyor. Mezeler arasında Girit Usulü Cevizli Kabak, Çerkes Balığı, Soslu, Karides, Kuşkonmaz Ege Otları restoranın sunduğu spesiyallerin bazılarından. Ara sıcaklar arasında ise yerinden temin edilen ahtapot, Izgara Baby Kalamar restoranın bilinen lezzetleri arasıdan geliyor. Ana yemeklerde Deniz Mahsullü Linguine imza tabak olarak ön plana çıkarken, yeni yerinde Eski Yer Yeniköy, barından mekana özel kokteyller sunacak.

Pandemi sebebiyle ikinci kapatma döneminde paket servis uygulamasına başlayan Eski Yer’in sevilen lezzetleri gel-al olarak sunuluyor.
Adres: Yeniköy, Yeniköy Mah, Köybaşı Cd. No: 58, 34464 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0533) 659 2496

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.