İtalyan Mutfağı Kadıköy-Cadde

Emporio Ristorante Caddebostan

Bağdat Caddesi’ndeki sayıca fazla İtalyan restoranlarına bir yenisi daha eklendi. Caddebostan’da, Caddebostan Kültür Merkezi’nin hemen karşı köşesine açılan Emporio Ristorante, Akaretler’deki ilk şubesinden sonra ikinci şubesi ile Anadolu yakasında! Çok daha geniş ve modern bir atmosferi olan mekan Akaretler şubesine göre bir miktar daha şık. Bu şubede bişeyler kutlamak veya arkadaşlarınızla sosyalleşmek de mümkün. Neredeyse açıldığı ilk gün ziyaret ettiğimiz mekanda servis ve misafirperverlik de bir harika. En güzeli sokağı gören kenardaki masalardan birine yerleşip hem sokağı seyir hem de lezzetli İtalyan mutfağına ait yemeklerin keyfini çıkarmak.
Az evvel de söylediğimiz gibi burası başarılı bir İtalyan restoranı. Hem İtalya’nın klasik yemekleri var hem de farklı lezzetlere de ev sahipliği yapıyor mekan. Bununla birlikte gün içersinde buraya yalnızca bişeyler içip arkadaşlarınızla sohbet etmeye de gelebilirsiniz. Emporio Ristorante’de ayrıca İtalyan geleneklerinden olan Aperitivo saatleri de var. Burada İtalyan başlangıçları, tercihe göre şarap, prosseco veya kokteyl ile her gün 13:00-17:00 arasında harika bir aperitivo saati yaşayabilirsiniz. Özellikle farklı kokteyllerini mutlaka deneyin. Bu konuda en az yemekleri kadar iddialılar.
Gelelim menüye; menü İtalya’nın sevilen başlangıçları (sarımsaklı ekmek, Caprese, Bruschetta gibi…) makarnalar, salatalar, risotto, pizza ve et, tavuk, deniz mahsüllü ana yemekler var. Pek tabi ki İtalyan mutfağı denince akla ilk olarak gelen makarnalar ve pizzalar menünün yıldızları ve çok başarılılar. Bir yandan da her yerde bulunmayan; ancak çok sevilen permesan tekerinde makarnaları burada bulmak mümkün. Permesan tekerinde hazırlanan fettucini ve risottoları, tavuklu, mantarlı, etli olarak tercih edebilirsiniz damak zevkinize göre. Permesan tekeri masanıza geliyor ve makarna önünüzde hazırlanıyor. Bu hazırlığı izlemek dahi keyifli. Ayrıca fotojenik bir yanının olduğu da apaçık.
Bunlarla birlikte spinaci ve pomodoro pizza çeşitleri, 2 Kişilik Emporio Steak Saltado ve Cafe de Paris soslu bonfile de tercih edebileceğiniz yemeklerden. Menü geniş, seçim yapmak zor; ancak ne seçerseniz seçin hoş bir deneyim yaşayacağınıza eminiz. Yemek sonunda da Tiramisu, Limon Kremalı Tart, Calzone Dolce Nutella ya da Çikolatalı Sufle gibi tatlılarını muhakkak tadın. Gerçekten iştah açıcı görünüyorlardır. Mekan pazardan perşembeye değin 11:30-00:00 arasında, Cuma-Cumartesi ise 01:00’a kadar açık. Mutlaka planlarınıza ekleyin!
Adres : Caddebostan, Bağdat Caddesi, Beyaz Akasya Sk. No:1, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0532) 203 62 67

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum

  • Caddebostana yenilik katan bir mekan olmuş. İlk kez denedik. Çok memnun kaldık hizmetten, yiyecek ve kokteyller harikaydı bar personeli Erdem Bey’e içecek seçimi konusunda tavsiyesi için teşekkür ederim.