Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar

Comedus Pera

İstanbul’da en doğal, tarihi yapılardan oluşan, farklı bir ruhu olan bölgelerden biri de Beyoğlu’ndaki Pera. Pera’da pek çok farklı mekan var ve insanlar zaman geçirmek, sosyalleşmek için buraları tercih ediyor. Burada en sevilen yerlerden biri de şarap ve şarküteri konusunda çok başarılı olan Comedus Pera. Sevilen şarküteri Meşrutiyet caddesindeki butik yerinden sonra ikinci şubesini caddeyi kesen General Yazgan sokağa açtı.

Comedus Pera, içerisindeyken kendinizi bambaşka bir ülkedeymiş gibi hissedebileceğiniz bir mekan. Özellikle Pera sokaklarına bakan masalardan birine yerleşip şarap çeşitlerini deneyimlemek, bir yandan da şarküteri ürünlerini tadarak sokağı seyretmek fazlasıyla keyifli. Peynir ve şarküteri seçkisi inanılmaz geniş olduğundan, özellikle şarap eşlikçisi olarak bunları tercih edenlerin uğrak mekanı olmuş durumda. Aynı şekilde şarap seçenekleri de bir şarapseveri tatmin edecek nitelikte. Şarabınızı seçtikten sonra peynir tabağınızın içeriğini de kendiniz seçebilirsiniz. Seçim yapmak epey zor. Peynir seçiminizin hemen ardından füme et çeşitlerini de seçin, gerçekten şarabın yanına çok yakışıyor. Üstelik, siz bu seçimleri yaparken masanıza ekşi mayalı enfes bir ekmek, zeytin ve zeytinyağı da geliyor. Bu giriş tabağı dahi fazlasıyla mutlu ediyor zaten.

Şaraplardan bahsedecek olursak; Comedus Pera’nın çok zengin bir şarap kavı olduğunu belirtelim. Raflarda sergilenen şaraplardan kırmızı, beyaz, tatlı veya rose gibi şarapları, damak zevkinize uygun olacak şekilde seçebilir, bu konuda tecrübeli ekipten destek de alabilirsiniz. En iyi tecrübeyi yaşamanız adına bilgili bir ekipe karşı karşıyayız burada. Damak zevkinize en uygun şarabı bulduysanız bir kadeh alın ve Comedus Pera’nın ruhunu yaşamaya hazırlanın. Akşam saatlerinde buraya geldiğinizde insanların sokağa taştığını ve şarapları eşliğinde keyifli saatler geçirdiğini göreceksiniz. Bu ara şunu da belirtelim burada biralar da var. Özellikle yabancı bira sevenler için kesinlikle en az şaraplar kadar güzel seçenekler bulunabiliyor. Bu arada Comedus’un Pera’daki birinci şubesinden sonra, daha büyük, geniş ve kalabalıkları ağırlayabilecek Asmalı Mescit şubesinin bulunduğunu da söylemeliyiz. Eskiden birkaç kişiyi ancak ağırlayabilen mekanın büyümesi Comedus Pera’nın müdavimlerini çok mutlu etti diyebiliriz.

Adres : Asmalı Mescit, General Yazgan Sk. No:11, 34420 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0212) 266 51 18

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.