Müdavimlist Plaj

Çeşme 3 Beach

Butik Plaj Before sunset

Yediden, yetmişe her yaştan insanın bulunduğu bir ortamı yaratmak ve hizmet sunmak oldukça zor bir şey. Aynı mekanda, torunuyla gelmiş babaanneyi mutlu ederken, happy hour saati şişe açan kitleyi eğlendirmek zorundasın.  Bu bağlamda sözü fazla uzatmadan Çeşme’de ki 3 sevilen beach’den bahsetmek isterim.


FLY INN

90 yılların Etiler’deki hit mekan, aynı isim ve aynı işletmeciler ile geçen sene itibarı ile Altınkum’da beach olarak faaliyet göstermeye başladı. 2.000 kişilik kapasitesi olan mekanın denizi gerçekten çok güzel. Bölgenin adını aldığı altın kumu, git git derinleşmeyen denizi ve serin suyu, deniz tatili seven bir insanın tüm isteklerini karşılıyor.

Çeşme Flyinn

Yapım aşamasında koyun bakirliği ön planda da tutularak, görüntü kirliliği engellenmiş.

İçerisinde Bej, tektekçi, Y’git ve Ka’hve’nın bulunduğu tesiste yeme-içme fiyatları makul seviyede. Ayrıca şunu ye, bunu iç gibi bir baskı ile karşılaşmıyorsunuz. Bej bölümünde oturmanız halinde, işletmenin konumlanması gereği bi tık yüksek fiyatlar mevcut. Happy hour saati şişe açma olayı 500-600 TL civarı.

Bejin barından

Bejin barından

Yaz boyunca çeşitli festival ve organizasyonlar düzenleyecek olan mekanın 17-18 Temmuz tarihinde ev sahipliği yapacağı Electronica festivali, en büyük organizasyonlardan bir tanesi. Happy hour saatlerinde de yaz boyunca yerli yabancı bilindik DJ ler setin başına geçecek.

flyinn

FLY INN GİRİŞ: 50 TL BİR SOFT İÇECEK DAHİL

BEFORE SUNSET

Alaçatı – Çeşme otobanından Çeşme gişelerini geçer geçmez “karayolları” tabelasından girilerek gidilen, kendine münhasır lokasyonda bulunan bir beach. Neredeyse patika yollar denebilecek dar yollardan gidilerek bir anda karşılaşılan tesis, çölde giderken vaha görme etkisi yaratıyor. Before sunset Plajının doğallığı ve güzelliği ile görülmesi gereken bir Çeşme Beach’i.

Butik Plaj Before sunset

Butik Plaj Before sunset

Ovacık köyünün Azmak koyunda bulunan işletme diğer beachlere göre daha küçük kapasiteli. En fazla 500 kişiye hizmet veren beach, kendisini butik plaj olarak tanımlıyor. Bu beach’in en büyük özelliği happy hour saatleri çok popüler olması. Gece yarısına kadar sıkı partilerin olduğu mekan, beach’den gece hayatına uzanan yolculuğun ilk durağıdurumunda. İstanbul tayfasının daha yoğun olduğu mekanda şişe açma fiyatları diğerlerine göre biraz yüksekçe.

BEFORE SUNSET GİRİŞ: 50 TL HİÇBİRŞEY DAHİL DEĞİL

7800 ÇEŞME

 En düşük odası 350 € olan otelin ve 700.000 € civarı olan evlerin konukları için tasarlanmış plaj, giriş ücretine tabi olarak dışarıdan girişlere de izin veriyor. Boyalık’ta bulunan işletme güzel bir tasarım ve plaja sahip. Kumu ve denizi oldukça güzel. (koy olmadığı için deniz biraz dalgalı) Profil sebebi ile diğer beach’lere göre fiyatlar biraz yüksek. Ayrıca yukarıdaki 2 plaj gibi doğal ve bakir değil. Bu beach, daha şık ve prestijli bir ortamda deniz girmek için tercih edilebilir.

7800 Çeşme

7800 Çeşme, Şık Bir Plaj

7800 ÇEŞME GİRİŞ: 80TL HİÇBİRŞEY DAHİL DEĞİL

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.