Beyoğlu-Karaköy Pub-Gastro Pub

Celtic Irish Pub İstanbul

celtic

Irish Pub, dünyanın neresine gitseniz karşılacağınız en yaygın tipte olan mekan tiplerinden biridir. Amerikan barları, Fransız brasserie ve bistro’ları nasıl global bir mekan tarzıysa, Irish Pub’da her büyük kentin en güzide köşesinde mutlaka yerini alır. Yakın zamanda renovasyondan geçen Beyoğlu’ndaki Narmanlı Han, Asmalı Mescit’e açılan kapısındaki en değerli bölümlerden birisinde, bir Irish Pub’a yer verdi. 2019 senesinin son ayında açılan Celtic Irish Pub İstanbul, gittikçe hareketlenen pasajda açılan birçok kahveciden sonra, yeme-içme anlamında en kapsamlı mekan olmuş. Ahşap ve yeşilin hakim olduğu görkemli dekorasyonu, çeşit biraları ve nitelikli Pub menüsüyle Celtic Irish Pub, Asmalı Mescit bölgesine de renk getirecek.

Celtic Irish Pub İstanbul’u 5 sorumuzda inceleyelim.

Ne yenir, ne içiler?

Celtic, dekorasyonundan, oyun alanlarına, etkinliklerinden ,özenle oluşturulmuş menüsüne gerçek bir Irish Pub atmosferi sunan bir mekan olmuş. Menünün ana omurgası Sports bar ve pub tarzı mekanların vazgeçilmez yemekleri olan bira eşlikçilerinden oluşuyor. Celtic’in menüsünde, Buffalo Wings, Sosis Sepeti, Mac & Cheese gibi başlangıçlar, pub mutfağının olmazsa olmazları olarak dikkat çekiyor. Ayrıca menüde, Taco, Nachos ve Felafel Burger gibi tabaklar ile sokak lezzetlerinden örneklere de yer verilmiş. Celtic’e yapılan ziyaretlerde geleneksel pub mutfağının en önemli yemeği Fish & Chips denenmesi gerekenlerin başında gelirken, kendi özel tarifleri ile yapılan ekmeklerin kullandığı Burgerler de oldukça iddalı olmuş.

celtic

Irish Pub denilince akla ilk gelen viski ve bira olduğu üzere, Celtic’in barında geniş bir fıçı bira seçeneği sunulmuş. 50’ye yakın bira ve geniş bir malt viski portföyü sunulan mekanda içkiler, bardak, miktar ve ısıları anlamında usulüne uygun olarak servis ediliyor. Son dönemin büyüyen trendi kokteyl de mekanın menüsünde önemli yer tutarken, fıçıda bekletilerek aromalandırılan Negroni, kokteyli sevenler tarafından, denenmesi gerekenlerden. Klasiklerin yanı sıra, mekana özgün kokteyllerin servis edildiği Celtic’in menüsünde sadece cin kokteyllerinden oluşan bir de özel bölüm bulunmakta.

celtic

Ne zaman gidilir?

Celtic Irish Pup haftanın 7 günü 12:00-04:00 arası açık bir mekan. Pasajın dinamik ortamı ile birlikte gün boyu hareketli olan Irish pub, en yoğun anlarını iş çıkışı saatlerinde yaşıyor. Aynı zamanda sports bar kimliği de olan Celtic, İngiltere ligi, NBA gibi majör spor olaylarının yanı sıra, rugby, dart gibi Britanya kültürü ile özdeşleşmiş spor karşılaşmalarını yayınlıyor. İkinci kattaki sahnesinde Haftanın belirli günleri jazz & blues tarzı canlı performanslara ev sahipliği yapan mekanın etkinliklerini buraya tıklayarak instagram sayfasından takip edebilirsiniz. Tünel Metrosuna 50 metre mesafedeki mekan, ulaşım anlamında da önemli rahatlık sunuyor.

celtic

Ne giyilir?

Celtic Irish Pub, Narmanlı Han’ın içerisinde 3 kattan oluşan bir mekan. Ahşap ve pirinç ağırlıklı bildiğimiz  Irish Pub dekorasyonu, aksesuarlar ve aktivite alanları ile zenginleştirilerek, pub kültürü adeta mekanın dokusuna işlenmiş. Spor temasının önemli yer tuttuğu mekanda, ikinci katta konumlandırılan langırt, dart ve bir kuzey ülkeleri sporu olan körling alanları, eğlenmek ve kafa dağıtmak için ideal bir ortam sunuyor. Celtic’in giriş katı ve dıştaki oturma alanı ise, pasaj ve Asmalı Mescit’i yaşamak için oldukça ideal. Mekana ruh katan aksesuarların önemli bölümü ise İngiltere’deki açık arttırmalardan toplanmış. Bu anlamda rahatlık ve iyi vakit geçirmenin ana motivasyon olduğu mekan, Spor ve Spor/Şık giyim tarzları ile ziyaret edilebilir.

celtic

Kim kim gidilir?

Celtic Irish Pub, Beyoğlu’nda yer almak ile birlikte, metroya olan yakınlığı sebebi ile isteğe göre bölgenin ruhunu yaşayarak veya hemen hemen hiç temas etmeden ulaşılan bir mekan. Bu anlamda iş çıkışı dostlarla buluşma noktası olarak veya hemen bitişiğindeki İllüzyon Müzesine uğrama fikriyle, ailecek rahatlıkla gidilebilecek bir mekan. Mekanın üst katı ise özellikle canlı müzik günlerde yemek ve eğlenceyi tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için ideal atmosfer sunuyor. Celtic, Britanya sporlarlarına ilgi duyanlar ve Irish Pub kültürünü yaşamak isteyenler tarafından da deneyim amaçlı ziyaret edilebilecek bir mekan vaat ediyor.

celtic

Ne Kadar Ödenir? (Güncelleme 05.04.2021)

Celtic Irish Pub, menü fiyatlarını oluştururken misafirlerinin bütçesini zorlamadan sıklıkla ziyaret edilebilecekleri bir politika uygulamış. Fiyatlara değinecek olursak, başlangıçlardan Mac & Cheese 37 TL, Mozzarella Sticks 32 TL, bar tabağı olarak alınabilecek Celtic Platter 82 TL  olarak sunuluyor. Favori tabaklardan Celtic Burger 58 TL, Fish & Chips 46 TL fiyat ile menüdeki yerini almış. 50 cl fıçı lager biranın 30 TL olduğu mekanda, kokteyller 65-75 TL arası servis ediliyor. Ayrıca mekanda, pub kültüründe sıkça görülen happy hour indirimleri, belirlenen zaman dilimlerinde uygulanıyor.

Celtic Irish Pub Adres: Asmalı Mescit mah. istiklal caddesi no:180/A Narmanlı Han, 34430 Beyoğlu
Telefon: (0212) 243 2430

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar

  • Merhaba, yazılarınız kaliteli ve yeterince bilgili. Bunun yanında bir mekanı anlamak için ele alınan bütün kriterleri yazılarınızda görüyorum. Ek olarak bir tavsiyem olacak; son zamanlardaki ekonomik sıkıntılara nedeniyle fiyat güncellemelerinizi yeniden yapmanızı öneririm. En azından yılbaşına kadar popüler mekanlar için bu güncelleme, biz okurlar için çok tatlı ve yerinde olur. 🙂