Brasserie-Bar Kadıköy-Cadde Kahvaltı

Cafe 460

Cafe 460

Bağdat Caddesi’nde sabah saatlerinden akşama dek vakit geçirebileceğiniz, her bir öğünün hakkını veren lezzetli yemeklere sahip yepyeni bir mekan daha açıldı. Cadde üstünde 460 numarada bulunan ‘Cafe 460’, mekan sahiplerinin yeme-içme sektöründeki 3. durağı. Bunlar arasında, yaratıcı kahvaltı çeşitleri ile Pazar Brunch&Bakery sıklıkla gitmekten zevk aldığım Moda’nın sevilen mekanlarından. Bağdat Caddesi üzerindeki Cafe 460 da, kahvaltı veya kahve için, akşama doğru ise bir kokteyl, şarap ya da bira eşliğinde menüdeki keyifli lezzetleri denemek için uğranabilecek bir mekan olmuş.

Üç mekanın ortak özelliği olan; menüde abartısız, rahat ve lezzetli yemekleri sunma ilkesi Cafe 460’ta da sürdürülmüş. Mekan sahipleri kendileri de sevdiği, herkesin tadına aşina olduğu ‘comfort food’ diyebileceğimiz yemekleri farklı malzemelerle yaratıcı şekilde yorumluyorlar. Menüdeki tüm ekmekler, bagel, pretzel ve bagetler kendi mutfaklarında günlük ve taze olarak üretiliyor. Bu yüzdendir ki, kahvaltı menüsünde tadacağınız her bir seçenek bu taptaze ve el yapımı ürünler eşliğinde masaya geliyor. Kahvaltı öğününde Döküm Tavada Kars Gravyerli Mantarlı Omlet (54 TL) ve Dil Peynirli, Maydanozlu Karamelize Soğanlı Omlet (54 TL) ilgi çekici tabaklardan.

Bununla birlikte French Toast, Avokado Tartine, farklı malzemelerle hazırlanmış taze Pretzel ve Bagel çeşitleri de mevcut. Kahvaltıdan sonra da tüm gün yemek için tercih edebileceğiniz paylaşımlıklar, salatalar, burger, makarna ve ana yemekler var. Ana yemeklerden Dana Schnitzel (68 TL) ve Somon Kase (65 TL) tercih edilebilir. Makarnalardan tam buğday Fuzuli ve Linguini Parma de oldukça iştah açıcı. Tüm bunlarla birlikte Vegan Burger, Vegan Kase ve Avokadolu Çikolatalı Mousse’den oluşan bir Vegan menülerin de bulunduğunu ekleyelim.

cafe 460

Modern ve sıcak bir dekorasyona sahip Cafe 460’ı gün boyu kitap-kahve keyfi yapmak için ziyaret edebilirsiniz. Akşamüstü itibarıyla ise mekanın özel kokteylleri ile caddenin keyfini yaşamaya, bira ya da şarabınız eşliğinde paylaşımlık tabakları denemeye gelebilirsiniz. Tüm Bunlarla birlikte sahiplerinin daima hayalleri arasında olan drunch (drinking brunch) konsepti de Cafe 460’da hayata geçirilmiş ve brunch kokteylleri de bu şekilde menüye dahil edilmiş. Çok yakında “aperitivo” ve sıcak şarap servisine de başlayacak olan Cafe 460, haftanın her günü 10:00-00:00 saatleri arasında sizleri bekliyor. Mutlaka yolunuzu düşürün!,

Cafe 460

Adres: Suadiye, Bağdat Cd. 460/D, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 330 40 89

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.