Bodrum Meyhane

Buselik Bodrum

buselik bodrum

2021 yazında, İstanbul’daki birçok restoran markasının Bodrum’a yazlık açtığını görüyoruz. Genelde eğlence mekanlarının yazlık açmasına alıştığımız bölgede son dönem açılan mekanların profili de değişmeye başlamış durumda. Yaz-kış yaşamın artmasına paralel Bodrum’un geleneksel restoran tipi olan yerel balıkçı ve kahvaltıcıların yanına, kent yaşamına uygun mekanların açıldığını görüyoruz. Bu mekanlar arasında, İstanbul’un önemli meyhane markalarından Buselik, Temmuz ayında DoubleTree by Hilton Bodrum Marina Vista’nın terasında açıldı. Buselik Bodrum etkileyici manzarası, samimi ortamı ve meyhane mutfağından sunduğu özel lezzetler ile Bodrum’da yaz-kış keyifli bir mekan olacak.

buselik

Bodrum denilince akla ilk gelen silüet olan kale ve yat limanı Buselik Bodrum’da oldukça özel bir açıdan ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. Teras mekana çıktığınız anda, cadde üzerindeki yoğunluk bir anda yerini, manzarayla birlikte nostaljik bir Bodrum atmosferine bırakıyor. Mekanın içi içe olmayan beyaz örtülü masaları, konforlu bir oturma düzeni sunarken, çalan müzikler meyhane atmosferini tamamlıyor. Buselik’de meyhane mutfağınının olmazsa olmaz meze ve ara sıcakları, bazıları özüne sadık, bazıları da ufak dokunuşlar ile sunuluyor. Gelenekselcilerin de, yeniliğe açık olanlarında tatmin olacağı menüdeki mezelerden Humuz, Fava, Muhammara, Köpoğlu klasik sunumları ile servis ediliyor.

buselik bodrum

Buselik mümkün olduğunca yerinden tedarik edilen ürünler ile oluşturulan menüsünde, mevsimsel bulunurluğa göre değişen mezeler sunuyor. Yine başlangıç mezelerden Ballı Reyhanlı Karides, Vişneli Yaprak Sarma, Tahinli Patlıcanlı Mança (Trakya usulü) ceviz ve kaymak ile sunulan Vişneli Pancar özgün sunumları ile denemesi gerekenlerden. Ara sıcaklardan ise, Çıtır kabak kızartma, Yaprak Ciğer, Güveçte Keçi Peynirli Kavurma ön plan çıkanlardan. Ana yemek olarak meyhane pilavı ile servis edilen köfte ve Et Sote ön plana çıkarken, Fırında Gelibolu Tahin Helvası finalde ideal bir seçim olacaktır. Buselik’de a la carte menünün yanısıra gruplar için bir fix menü de sunuluyor. Meyhane kültürünü modern bir bakış açısıyla sunan mekan, kişi başı ortalama 350 TL hesap beklentisi ile ziyaret edilebilir.

Buselik Bodrum Adres: Eskiçeşme, Neyzen Tevfik Cd. No 168, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 313 03 56

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.