Beyoğlu-Karaköy Gece Kulübü Modern Meyhane

Bonn Karaköy

bonn karaköy

Perşembe Pazarının tarihi dokusunun içinden geçilerek girilen Karaköy’ün Haliç’e bakan tarafı, sosyal hayatta giderek daha fazla yer almaya başladı. Hem turist, hem lokal ziyaretçilerden ilgi gören bölge, manzarası ve tarihi dokusu ile muazzam bir İstanbul deneyimi vaat ediyor. Tabi bu deneyimin kalitesinin artması için, bölgedeki nitelikli mekan sayısının da artması gerekiyor. Bu anlamda 2020 Ağustos ayında açılan Bonn Karaköy, restoran ve kulüp konseptlerini bir arada barındıran şık ve otantik tarzı ile dikkat çekiyor. Bir Ege mekanı sadeliğindeki minimal dekorasyonu ve otantik aksesuarları ile tamamlanmış mekan, misafirlerini tarihi yarımadanın olağanüstü manzarasıyla baş başa bırakıyor.

bonn

3 kattan oluşan Bonn Karaköy, meyhane mutfağı ağırlıklı menüsüyle teras katı aktif olacak şekilde sonbahar sezonuna giriyor. İlerleyen günlerde giriş bölümünde de yemek servisi vermeye başlayacak mekanın orta katında açık bir mutfak bulunuyor. İşletmecileri ayn zamanda Fiko ve Veranda’nın da sahibi olan Bonn Karaköy eğlence ve yemek konusundaki tecrübesini mekana yansıtmış. Mutfağının başında, tecrübeli şef Ahmet Tavşan’ın olduğu mekan, meyhane mutfağından yemekler ile gastropub tarzı lezzetleri bir arada sunuyor. Yakın zamanda Bonn Karaköy alt katında ve sokak kısmında da hizmet vermeye başladı.

bonn

Meze ağırlıklı başlangıçların olduğu menüde, kalamar (75 TL), ciğer (75 TL) gibi arasıcakların yanı sıra Füme Etli Izgara Kuşkonmaz (85 TL) Popcorn Karides (75 TL) gibi tabaklar mevcut. Menüde ayrıca bir Taco bölümü de bulunan Bonn Karaköy’ün ana yemeklerinden ise Deniz Mahsullü Linguini (105 TL) ve Dana Kaburga (100 TL) denenebilir. Mekana özel kokteyllerin hazırlandığı bir barı olan Bonn Karaköy, alternatifli fix menüler de sunuyor. 2 kişiye bir 35 cl rakı veya 1 şişe şarap dahil olan bu menüler ana yemeksiz 320 TL, ana yemekli 360 TL’den sunuluyor. (Güncelleme 07.10.2021)

bonn

Bonn Adres: Azapkapı, Yemeniciler Cd. No:40, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0542) 342 00 57

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.