Brasserie-Bar Dünya Mutfağı Etiler-Boğaz

Beca Etiler

beca etiler

Pandemi ve ardından gelen zam furyasıyla birlikte son dönem en çok etkilenen sektörlerin başında kuşkusuz dışarda yeme-içme sektörü geliyor. Son zamanlarda İstanbul’un potansiyelinin sayıca çok altında yeni mekan açılırken, yatırımcı profilinde de geriye gidiş söz konusu. Yine de Suadiye ve Etiler başta olmak üzere demografinin oturduğu yerlerde tek tük de olsa kayda değer mekanların açıldığı gözlerden kaçmıyor. Bunlar arasında Beca İstanbul 2022’de Akatlar’daki eski Tribeca’nın içerisinde yerini aldı. Hoş dekorasyonu, keyifli lezzetleri ve enerjik atmosferi ile Beca Etiler, son dönemin oldukça hareketli mekanlarından.

beca etiler

Haftanın 7 günü 10:00-02:00 arası açık olan Becca Etiler, tüm gün aktif bir konsept sunuyor. Uzun dönem Lucca’nın başındaki Bahadır Gürceer’in işletmesinde olan mekan, günün farklı saatlerine uygun alanlardan oluşuyor. Büyükçe bir villadan dönüştürülen mekanın yeşilliklerle çevrili giriş bölümü daha çok gün içi kahve, içki ve yemek için tasarlanmış. Açık mutfak ve barın olduğu iç bölüm ise, akşam için oldukça uygun keyifli bir restoran-bar atmosferi sunuyor. Beca Etiler’in şık bir evin salonu şeklinde dekore edilmiş “Living Room” bölümü ise speakeasy partilere ev sahipliği yapıyor.

beac

Akşam düzeninde oturumun sınırlı olduğu restoran-bar, rezervasyon ile misafir kabul ediliyor. Beca’nın menüsü ise belli bir mutfağa bağlı kalmaksınız, çeşitli coğrafyalardan bir araya getirilen lezzetlerden oluşuyor. Ortaya paylaşıma oldukça uygun olan menüde başlangıçlar arasında, Edamame, Chili Kalamar, Yeşil Kalamar gibi tabaklar mevcut. Menünün kimliğine önemli bir katkıda bulunan Raw bölümünden ise Sashimi, Et Tataki, Somon Tartar, Minekop Carpaccio gibi lezzetler deneyimlemek mümkün. Odun ateşinde pişen pizzalar, ev yapımı makarnaların olduğu menüde, ana yemek olarak Josper’de (kömür fırını) pişen Beca Antrikot ve Jumbo Karides denenebilir. Rezervasyon ile misafir kabul eden ve özellike akşamları hareketli olan mekanın imza kokteylleri de oldukça seviliyor.

Beca Etiler Adres: Akat Mah Zeytinoğlu Cad, Yeşim Sk. No:3, 34335 Beşiktaş

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.