Bodrum Kahve Mekanları Kokteyl-Bar

Amiral Coffee & Cocktails

Admiral yalıkavak

2021 yazında Bodrum oldukça hareketli bir sezon geçirirken, odak noktadaki bölgenin Yalıkavak olduğu görülüyor. Hemen hemen İstanbul’daki tüm önemli restoran markalarının yazlık açtığı bölgede, seviye de oldukça üste çıkmış durumda. Bu hareketlilikte ise, iddalı mekanlara ev sahipliği yapan Yalıkavak Marina’nın civarındaki girişimler dikkat çekiyor. Amiral Coffee & Cocktails bu bölgedeki nitelikli işler yapma arayışında olan butik mekanlardan birisi olarak, Haziran ayında açıldı. İyi kahve ve kokteylin adresi olmayı hedefleyen Amiral Yalıkavak, 5 duyuya hitap eden bir mekan deneyimi ile misafirlerini ağırlayacak.

Admiral yalıkavak

Yaz-kış açık olan Amiral Coffee & Cocktails’in, dekorasyonunda ve kullanılan materyallerde denizcilik temasına yer verilmiş. Zeminde kullanılan ahşap ve deniz taşları ile adeta bir teknedeymişsiniz hissi yaratılmış. Mekanın rahat ve konforlu oturma düzeni çalışmaya ve gün iç molaya oldukça uygunken, bara yakın bölüm sosyalleşme odaklı tasarlanmış. Yalıkavak’daki mekanda dekorasyon kadar, içecek sunumları da görsel ve tat duyularına hitap ediyor. 3. dalga kahveciliğin temsilcisi olan Amiral, temin ettiği nitelikli yöresel çekirdekleri, kendi potansiyeline uygun şekilde kavuruyor. Özel demleme kahveler ve espresso bazlı sıcakların (Americano 17 TL) olduğu menüde, ev yapımı tatlılar sunuluyor. Buzlu bir frappe uyarlaması olan Freddo Espresso  gibi yaza uygun içeceklerin olduğu mekanda imza kokteyller mutlaka denenmeli.

amiral bodrum

Şurup ve bitterlerin tamamına yakınını kendi bünyesinde hazırlayan Admiral, mekana özel kokteyller sunuyor. Kendi bahçesinde yetiştirdiği lavanta, çilek, ıtır, kekik, biberiye, reyhan, hazırlanan içkilere özel aromalarını veriyor. Saat 16:00 itibarı  ile mekandaki deniz çanının çalması ile birlikte kokteyl servisi başlıyor ve keyifli bir mahalle barı atmosferi oluşuyor, Amiral Espresso Martini ve Mean While in Küdür (70-90 TL arası) denenmesi gereken kokteyllerden. Mekandaki, tat, görme, dokunma ve koku deneyiminin beşinci ayağı ise keyifli jazz ritimleri ile tamamlanıyor. Amiral Coffee & Cocktails nitelikli içecekleri ve sıcak atmosferi ile ziyaret edilmesi gereken Yalıkavak mekanlarından.

Amiral Adres: Yalıkavak, Çökertme Cd. No:23 B D:6, 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: (0535) 708 24 24

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.