Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane

Alaçatı Kafası Pera

Yazan: Bora Sarısu


Şişhane’de ki otellerin üst katları yeni nesil meyhaneler ile dolmaya devam ediyor. Manzara, yemek, eğlence 3’lüsü 2018-2019 sonbahar-kış sezonun kazananı olmaya devam ediyor. Alaçatı mekanı Alaçatı Kafası, Aralık ayı itibarı ile teras mekanlarından sonuncusu olarak Pera’daki (Aslında Şişhane, Pera diye bir bölge yok, Pera tarihi yarımadanın karşısı anlamında kullanılıyor) yerini aldı. Yeni nesil meyhane denince akla gelen bölge olan Alaçatı, başta Esnaf olma üzere, mekanlarını İstanbul’a taşımaya devam ediyor. Yemek sonrası hızla eğlenceye dönen bu mekanlar, özellikle 30 yaş altı kitle tarafından oldukça benimsenmiş durumda.

alaçatı kafası

Yeşili bol dekorasyonu, renkli sunumları, şahane manzarası ve eğlenceli müzikleri ile Alaçatı Kafası Pera, 2019 senesinin beğenilen yeni nesil meyhanelerinden birisi oldu.  Daha çok grupların tercih ettiği hafta sonu günlerde mekan 240 TL’lik fix bir menü sunuyor. Hafta içi ise daha sakin olan mekan a la carte menüsü ile misafirlerini ağırlıyor.

reztoran

⬆️
Alaçatı Kafası Rezervasyon İçin Tıkla
Alaçatı Kafası Adres: Evliya Çelebi Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, No:108, Şişhane, 34420 Beyoğlu
Telefon: 0533 414 31 79

 


Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.