Kapanan Mekanlar

Alaçatı Kafası Pera (Kapandı)

Şişhane’de ki otellerin üst katları yeni nesil meyhaneler ile dolmaya devam ediyor. Manzara, yemek, eğlence 3’lüsü 2018-2019 sonbahar-kış sezonun kazananı olmaya devam ediyor. Alaçatı mekanı Alaçatı Kafası, Aralık ayı itibarı ile teras mekanlarından sonuncusu olarak Pera’daki (Aslında Şişhane, Pera diye bir bölge yok, Pera tarihi yarımadanın karşısı anlamında kullanılıyor) yerini aldı. Yeni nesil meyhane denince akla gelen bölge olan Alaçatı, başta Esnaf olma üzere, mekanlarını İstanbul’a taşımaya devam ediyor. Yemek sonrası hızla eğlenceye dönen bu mekanlar, özellikle 30 yaş altı kitle tarafından oldukça benimsenmiş durumda.

alaçatı kafası

Yeşili bol dekorasyonu, renkli sunumları, şahane manzarası ve eğlenceli müzikleri ile Alaçatı Kafası Pera, 2019 senesinin beğenilen yeni nesil meyhanelerinden birisi oldu.  Daha çok grupların tercih ettiği hafta sonu günlerde mekan 240 TL’lik fix bir menü sunuyor. Hafta içi ise daha sakin olan mekan a la carte menüsü ile misafirlerini ağırlıyor.

Alaçatı Kafası Adres: Evliya Çelebi Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, No:108, Şişhane, 34420 Beyoğlu
Telefon: (0533) 414 31 79

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar

 • Merhabalar,

  İş bankası genel müdürlük çalışanları olarak,
  Bölümümüzden 25 kişilik bir ekip için fiyatlarınız bilgisini almak isteriz.
  Bize seçeneklerinizi yazmanızı rica ederiz.
  Alkollü sınırsız menü
  Alkollü sınırlı menüleriniz hususunda…
  hangi günler hangi sanatçılar sahne alıyor?
  Teşekkürler,