Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar

47 Tapas Meze

47 tapas

Çukurcuma, Beyoğlu’nun farklı ruhunu hala taşıyan, sakinliği, tarihi yapıları ve karmaşık profili ile hala apayrı kalabilen bir bölge. Eski Beyoğlu’yu sevenlerin ve yaşayanların Çukurcuma’da zaman geçirdiklerinde aynı tadı alabildiğine eminim. Benim için böyle şahsen. Bu yüzdendir ki, buralarda yeni bir mekan açıldığında da mutlaka gidip keşfetme isteği duyuyorum. 47 Tapas Meze bu mekanların en yenilerinden. Çukurcuma’da Faikpaşa Caddesi’nde bulunan 47 Tapas Meze, çok sade, soft renklerle bezeli dekorasyonu ve sakin, huzurlu atmosferi ile ilgi çekiyor. Bir akşamınızı burada arkadaşlarınızla geçirmek için pek çok sebebiniz var. Kendinizi yurtdışında veya bambaşka bir şehirde gibi hissedebilirsiniz buradaki deneyiminiz sırasında.

47 Tapas Meze, isminden de anlaşılacağı üzere bir Tapas Bar ve Restoran. Minik Tapas ve meze tabakları ile şarap çeşitleri buranın alamet-i farikası. Rezervasyon alınmayan mekan, 16:00-22:00 saatleri arasında açık. En güzeli daha erken saatlerde (akşamüstü) gidip sokağa bakan, tatlı masalarından birine yerleşmek ve hem lezzetlerin hem de ortamın keyfini çıkarmak. Gerçekten belirtmeliyiz ki, sokağa bakan masalarından birinde oturup gelen geçeni seyretmek, Çukurcuma’daki akan hayata şahit olmak çok güzel.

47 tapas

47 Tapas Meze’de az ve öz çeşitten oluşan bir menü var. Farklı peynirlerden oluşan ve şaraplarla eşleşen peynir tabağı, Bruschetta, vejetaryen süzme yoğurt ve içli köfteden oluşan Kıbbeh Klasik, ekşi mayalı ekmek ile servis edilen Ancuez Tereyağ ve Karides, en sevilen tabaklardan. Birkaç çeşit daha var ki gerçekten merak uyandırıcı. Kalamar Konfi, benim çok sevdiğim Tarama ve közlenmiş patlıcan, beyaz peynir, ev yapımı domates püreli Dakos, bunlardan bazıları. Menüde mevsimsel ürünler kullanılıyor ve zaman içerisinde değişebiliyor. Humus gibi meze çeşitleri de mevcut zaman zaman. Fiyat/performans dengesinin de gayet yerinde olduğu 47 Tapas Meze’de 7 Bilgeler, Kuzubağ gibi her yerde bulunmayan şarap çeşitlerinin de var olduğunu belirtelim. Kesinlikle bir akşamınızı bu keyifli mekanda geçirin, hoş bir deneyim sizleri bekliyor!

Adres: Firuzağa, Faik Paşa Cd. no: 47, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.