Beyoğlu-Karaköy Fine Dining Şef Restoranı Yemekli Kulüp

360 İstanbul

360

Açıldığı tarihler Beyoğlu’nun sosyal hayatta en popüler olduğu dönemdi. Markis pasajında açılan Buz Bar, Asmalımescit Babylon, Meşrutiyet caddesindeki Anjelique, Cahide ve tabi ki Nu Pera ile İstanbul gece hayatı belkide altın çağını yaşıyordu. Tüm gözlerin Beyoğlu’nda olduğu o dönem açılan bir mekan restorancılık tarihimizde önemli etkiler yarattı. 2002 yılında tarihi Mısır apartmanın terasında açılan 360 İstanbul, şef restoranı olarak açılan ilk üst düzey mekanlardandı. Şef Mike Norman’ın mekanı, Türk mutfağının şık restoranların menüsünde yer almasından, kokteyl kültürünün gelişmesine önemli gelişmelere öncülük etti. 360 İstanbul, ikonok tasarımı, etkileyici manzarası, yemek sonrası kulübe dönen benzersiz atmosferi ile sadece Türkiye içinde değil, dünyaca tanınan markalarımızın başında geliyor.

360 İstanbul’u 5 sorumuzda inceleyelim

360

Ne yenir, ne içilir?

360 İstanbul lokalleri ve İstanbul’u ziyaret eden nitelikli turisti bir araya getiren ender mekanlardan. Kendisini tam olarak fine dining olarak sınıflamayan restoran, nitelikli yemeği şık ama rahat ortamında sunan casual dining bir restoran olarak tanımlanabilir. 360, menüsünde ise Türk mutfağı ve dünya mutfağından lezzetleri bir arada sunuyor. Türk mutfağına oldukça inanan şef, yöresel tarifleri, modern teknikler ile birleştirerek menüde yer vermiş. Ekmek ve tüm soslarını kendi mutfağında hazırlayan restoranın mutfak ve servis ekibinin büyük bölümü kendi bünyesinden yetişmiş. Kokteyl kültürünün gelişmesinde de önemli etkisi olan mekanın, iddialı bir sushi barı da mevcut.

360

Pastırmalı Mıhlama Kroket

360’ın menüsünün ana felsefesi ortaya söylenecek tabaklar üzerine kurulu. Başlangıçlarda, Kabak Çiçeği Dolması, Pancar Humus, Közde Patlıcan gibi Ege ve meyhane mutfağından örneklerin yanısıra, Karides Ceviche, Karides Tempura, gibi dünya mutfağından lezzetler de mevcut. Ana yemeklere gelince, açılıştan beri ilgi gören tabaklar, 360 efsaneleri başlığı altında bir arada sunuluyor. Bu imza tabaklar arasında 360 Kuzu Kafes Konfit, Yavaş Fırınlanmış Kirazlı Ördek ve 2 kişilik sunulan 7 biberli “Pepper Steak” Flambe ön plana çıkanlar arasında. Menüde Miso Somon Fileto gibi balık seçenekleri de olan restoranda, yemeğin finalinde ise mekan ile özdeşleşen tatlılardan Chocolate Orgasm ve Pocorn “Creme Brulee” tercih edilebilir. Bar kısmı oldukça meşhur olan 360’da kokteyl olarak ise Parfüm tekniği ile tamamlanan Galata ve Tophane’nin yanısıra, imza kokteyllerden Manço ve Hıyar Ağası denenebilir.

360

Miso Somon Fileto

Ne zaman gidilir?

360 İstanbul haftanın 7 günü 12:00-02:00 arası faaliyet gösterirken, kapanış saati Cuma ve Cumartesi 04:00’e uzuyor. Mekanın en hareketli saatleri ise kuşkuşuz akşam servisi esnasında yaşanıyor. Ancak bolca stant şeklinde yüksek oturma düzeni sunan mekana günbatımı saati veya ilerleyen saatlerde içki ve atıştırmaya (Sushi & Kokteyl) gitmek de oldukça keyifli. Özellikle hafta sonları yemek sonrası kulübe dönen mekan önemli DJ’lere ev sahipliği yapıyor. Enerjik atmosferi yemek saatlerinde de kendini gösteren mekanda, canlı keman performansı ve şovlar akşam servisine eşlik ediyor. Yemek için rezervasyon ile gidilmesi faydalı olan 360 İstanbul’un etkinlik takvimini buraya tıklayarak instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

360

Her akşam gerçekleştirilen keman şov

Ne giyilir?

Tasarımı ünlü mimar Emir Uras tarafından yapılan 360 İstanbul, ismini de aldığı üzere, şehrin önemli noktalarını 360 derecelik açıyla gören bir teras mekanı. Mısır Apartmanında yer alan mekan, İstanbul’un tarihi dokusunu duvarlarında yansıtırken, modern cam tasarımı ile Topkapı Sarayından, St Antuan Kilisesine manzarayı ön plana çıkaran bir dizayna sahip. Oval aksesuar ve oturma alanları ile Uzay gemisi temasının işlendiği restoran, misafirlerini zamansız atmosferinde ağırlıyor. Mekan içerisindeki tuğla duvarlar ise çeşitli sanatçıların dönemsel olarak değişen eserlerine ev sahipliği yapıyor. 360 İstanbul şık ve enerjik bir restoran kulüp olarak Chich & Sexy ve Spor/Şık giyim tarzları ile ziyaret edilebilir.

360

Kim kim gidilir?

360 İstanbul, şık atmosferi ve etkileyici manzarası sebebiyle özel yemekler ve yeni tanışmalar için ideal bir atmosfer sunuyor. Yemek sonrası gece kulübüne dönüşüyor olması, tek mekanda işi bitirmeyi seven kutlama grupları için mekanı oldukça iyi bir alternatif kılıyor. Tarihi yarımada manzarası ve Türk mutfağından örneklerin olması restoran-barı yabancı misafir ağırlama için de tercih sebebi haline getiriyor. Ve tabi şef restoranının kendine özgü mutfağı ve birçok imza tabağa sahip olması, dostlar ile yapılacak deneyim odaklı bir yemek ziyareti için mekanı ön plana çıkartıyor.

360

Ne kadar ödenir? (Güncelleme 14.09.2022)

360 İstanbul, nitelikli yemeği, şık bir restoran-kulüp atmosferinde deneyimlerken makul fiyatlar ödenecek bir mekan fikriyle yola çıkmış. Başlangıç tabakların 200-400 TL arası olduğu mekanda, yerli üründen oluşan peynir tabağı 450 TL’den servis ediliyor. Ara sıcaklardan Karides Tempura 365 TL, Izgara Ahtapot 375 TL fiyat ile karşımıza çıkıyor. Restoranın imza tabağı 360 Kuzu Kafes Konfi 975 TL olarak fiyatlanırken, Yavaş Fırınlanmış Kirazlı Ördek 745 TL, 2 kişilik servis edilen Sosyete Kebabı 595 TL olarak menüde yerini almış. Mekanın sunduğu imza kokteyller ise 375 TL’den servis ediliyor. 360 istanbul keyifli bir akşam yemeğinde 1.500 TL kişi başı ortalama hesap beklentisi ile ziyaret edilebilir.

360 İstanbul Adres: Tomtom, İstiklal Cd. No:163 K: 8, İstiklal Cd., 34433 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0533) 691 03 60

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.