Beyoğlu-Karaköy Kokteyl-Bar

Upperist

upperist

Şehrin en önemli merkez noktalarından olan Taksim önemli değişimlerden geçerken ülkenin nabzının en iyi tutulduğu bölge olduğu söylenebilir. Son dönemlerde aşırı Arap turist olması sebebiyle bölgedeki mekan profili de değişime uğramış (tatlıcı, lokumcu…vs) durumda. Yakın dönemde ise AKM’nin yeniden açılması, lokallerden bölgeye doğal bir ilgi oluşmasına sebep olmuş durumda. AKM içerisinde yer alan Divan Brasserie, Vakko L’Atelier ve özellikle en son açılan Biz İstanbul modern tarzda mekanlar olarak kaşımıza çıkıyor. 2023 yazında ise The Marmara Taksim’in terasında açılan Okra ve Upperist bölgedeki demografik değişime karşı lokallerin ilgisini çekmeye çalışacak.

upper

Taksim meydanında durum hakikaten zor ve çetrefilli. Bölgenin küçük Ortadoğu haline gelmesi esnaftan taksici profiline yansımış durumda. Durumu rağmen Cihangir ve Gümüşsuyu keyifli mekanları ve canlı sosyal hayatı ile dikkat çekiyor. Tüm bu akışın içersinde 20 katlı The Marmara’nın terasında açılan Upperist bölgenin yüksekliğinin de yardımıyl, son derece etkileyici bir manzara sunuyor. 4 tarafı da kullanıma uygun şekilde tasarlanan mekan her açıdan farklı bir İstanbul manzarası görüyor. Upperist’in konsept olarak ise lounge tarzı oturma düzeninde, kokteylin ön planda olduğu bir teras-bar olarak karşımıza çıkıyor. Upperist kış aylarında ise bir ilk katta Okra’ya komşu olarak hizmet veriyor.

Upperist

Upperist kışları bir alt katta hizmet veriyor

Haftanın 7 günü 18:30 itibarı ile aktif olan mekan, Mikla Teras ile olan benzerliğiyle de dikkat çekiyor. Sade dekore edilmiş Upperist’de rüzgar ile danseden sazlık tarzı bitkilere Chillout Lounge müzik eşlik ediyor. İlerleyen saatlerde müziğin ritminin arttığı mekanda lounge oturma düzeninde bölümler de bulunmakta. Upperist, şehirde çokta fazla sayıda olmayan teras-barlardan olarak kısa zamanda ilgi odağı olacağa benzer.

Adres: Gümüşsuyu, Osmanlı Sk. No:1 D:B, 34437 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0534) 575 31 75

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar