Akdeniz Mutfağı Beyoğlu-Karaköy

Okra Istanbul

okra

Taksim, eski formuna kavuşmaya çalışıp, biraz olsun geçmişteki ruhunu kazanmış iken, önemli figürlerinden biri olan The Marmara Taksim Oteli’nin üst katında da son dönemde bir hareketlenme gözlemleniyor. Daha önce bahsettiğimiz Upperist’in açıldığı yerde aynı zamanda Okra İstanbul da yolculuğuna başladı. Okra İstanbul, yeme-içme sektörünün önde gelen isimlerinden olan ve pek çok bilinir mekanda imzalarının görüldüğü Gülen Özalp ve Yücel Özalp’in projesi olarak kapılarını araladı. Son dönem modern Türk mutfağı üzerine şef restoranlarının yaygınlaştığı gastronomi dünyasında, dünya mutfağından lezzetler sunan Okra’nın nasıl bir performans göstereceği merak ediliyor.

Öncelikle Okra Istanbul manzarasıyla ön plana çıkan bir mekan. Şehrin her yanına hakim olabileceğiniz mekanın şık ve modern dekorasyonu bulunmakta. Hem yerellerin hem de şehri ziyaret eden turistlerin odak noktası olabilecek bir yer, hem konum hem de manzarası nedeniyle. Akdeniz mutfağı ağırlıklı bir menü ile karşımıza çıkan Okra Istanbul’da şık bir yemek atmosferi yaratılmak hedeflenmiş.

okra

Menüye değinecek olursak, başlangıç olarak enginar&kuşkonmaz ile çilek, reyhan sos ve çamur peyniri ile servis edilen tarla domatesleri denenmeli. Hem lezzetleri hem de sunumları harika. Bunun dışında, en populer ve sevilen yemekler arasında Kalamar-Kuskus, Dana Tartar, Kum Midyesi ve Sinarit Ceviche var. Tüm bunlara ek olarak açık ateşte pişen karides ve dana yanak da mutlaka masanıza gelmesi gereken tabaklardan. Taksim meydanın kaotik ortamı ile temas etmekle ilgili bir probleminiz ve yeni yerlere ilgi duyuyorsanız Okra İstanbul ziyaret edebileciğiniz mekanlardan.

Adres: Gümüşsuyu, Osmanlı Sk. No:1 D:B, 34437 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 334 83 00

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.