Akdeniz Mutfağı Beyoğlu-Karaköy

Okra Istanbul

okra

Taksim, eski formuna kavuşmaya çalışıp, biraz olsun geçmişteki ruhunu kazanmış iken, önemli figürlerinden biri olan The Marmara Taksim Oteli’nin üst katında da son dönemde bir hareketlenme gözlemleniyor. Daha önce bahsettiğimiz Upperist’in açıldığı yerde aynı zamanda Okra İstanbul da yolculuğuna başladı. Şehri bütünüyle kapsayan manzaraları ile bu iki mekan epey konuşulacağa benziyor. Kısa sürede popülerlik yakalayan Okra İstanbul, yeme-içme sektörünün önde gelen isimlerinden olan ve pek çok bilinir mekanda imzalarının görüldüğü Gülen Özalp ve Yücel Özalp’in projesi. Tecrübeleri her bir öğede hissediliyor gerçekten.

okra

Öncelikle Okra Istanbul’un manzarası harika. Şehrin her yanına hakim olabileceğiniz mekanın şık ve modern dekorasyonu eşliğinde uzun uzun zaman geçirilesi bir ambiyansı var. Hem yerellerin hem de şehrimizi ziyaret eden turistlerin odak noktası olabilecek bir yer, hem konum hem de nitelikli mutfağı itibari ile. Bir yandan da arkadaşlarınızla gelip kalabalık kutlamalar da yapabilirsiniz burada. Doğumgünü, yıl dönümü gibi kutlamaların uğrak yeri olacak mutlaka ki Okra Istanbul. Lounge tarzı oturma düzeninde, kokteylin ön planda olduğu bir teras-bar olan Upperist’in yanında lezzetli yemekler yiyebileceğiniz Okra Istanbul da kardeş mekanları özel kılıyor.

okra

Okra Istanbul’un mutfağının temelinde açık ateş var. Hüseyin Ceylan gibi başarılı bir şefin denetiminde yönetilen mutfağın alamet-i farikası açık ateşte pişen enfes yemekler diyebiliriz. Akdeniz mutfağından yemeklerin bulunduğu Okra Istanbul’da mevsimsel ürünlerin kullanılmasına fazlasıyla dikkat ediliyor. Bu da pek tabii ki yemeklerin daha da leziz ve özel olması sonucunu beraberinde getiren etken. Başlangıç olarak enginar&kuşkonmaz ile çilek, reyhan sos ve çamur peyniri ile servis edilen tarla domatesleri denenmeli. Hem lezzetleri hem de sunumları harika. Bunun dışında, en populer ve sevilen yemekler arasında Kalamar-Kuskus, Dana Tartar, Kum Midyesi ve Sinarit Ceviche var. Tüm bunlara ek olarak açık ateşte pişen karides ve dana yanak da mutlaka masanıza gelmesi gereken tabaklardan. Hem lezzetli yemeklerine hem de atmosferine bayılacağınız Okra Istanbul’u mutlaka ziyeret edin!

Adres: Gümüşsuyu, Osmanlı Sk. No:1 D:B, 34437 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 334 83 00

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.