Kadıköy-Cadde Pub-Gastro Pub

Tickerdaze Sports Bar Emaar Square

Tickerdaze Sports Bar

Emaar Square, lüks mağazaların olduğu bölümümün üzerindeki terası katını keyifli restoranlara ayırmış. Kendi ayrı bir girişi de olan teras katında oturulan yere göre, AVM’nin içinde veya dışında gibi hissetmek mümkün. Emaar’ın 5. Giriş kapısında açılan Tickerdaze Sports Bar, alışveriş merkezinin içerisindeki en güzel konuma sahip mekanlardan. Gastronomi dünyamızda önemli bir yere sahip olan BTA’nın butik bir markası olan Tickerdaze, spor ve yeme-içmeyi sosyal ortamda birleştiren bir konsepte sahip. Mekan içerisindeki birçok ekrandan anlık spor karşılaşmalarını yayınlarken, atmosfere uygunda bir menü sunuyor. Tickerdaze Emaar Square gastropubları aratmayan menüsü, keyifli barı ve kokteylleri ile ‘maç bahane, enerji şahane’ dedirten bir mekan olmuş.

hayal

Ne yenir, ne içilir?

Tickerdaze Emaar Square, özellikle Amerika’da çok yaygın olarak görülen, maç yayını yapan restoran-bar tarzından bir mekan. Bu tarz mekanlar maç yayını sırasında, insanların sosyalleştiği enerjik atmosfere sahip ortamlar sunuyorlar. Bir anlamda Sports-Bar’lar maçın konusundan bağımsız, kahvaltı servisi ile başlayıp, öğlen yemeğinden, akşam barına uzanan tüm gün aktif mekanlar olarak düşünebilir. Tickerdaze de bu mantıkla BTA’nın yeme-içmedeki gücünü de arkasına alarak keyifli bir mekan olmuş. Ekmeklerini ve soslarını grubun bünyesinde üreten restoran, menüsü ile ‘Gastropub’ kodlarına sahip denebilir. Menünün başrollerinde ise burgerler, atıştırmalı bar tabakları ve kokteyller var.

tickerdaze

Tickerdaze’de ön plana çıkan yemeklere gelecek olursak, 3 farklı lezzetin bir arada sunulduğu, Mini Burger mekanın ön plana çıkan tabaklarından. Restoran, ortaya paylaşımlı olarak da söylenebilecek, Börek Sepeti, Meksika Üçlüsü, Sports Bar Mix  keyifli bar atıştırmalıkları da sunuyor. Tatlı ekşi sos ile servis edilen Bademli, Parmesanlı Patates Kroket gibi yaratıcı başlangıçlarında olduğu mekanda, ana yemek olarak Et Schnitzel tercih edilebilir. Kokteyl yapımına oldukça önem veren Tickerdaze Sports-Bar, klasiklerin yanında, mekana özgü kokteyller de sunuyor

tickerdaze

Ne zaman gidilir?

Tickerdaze Emaar Square, haftanın 7 günü 10:00-12:00 arası açık bir mekan. DJ müziği olan Cuma ve enerjisi sebebiyle, Cumartesi akşamları mekanın kapanış saati daha ileri saatlere taşınabiliyor. Kapalı ve açık alandan oluşan mekan öğle yemeği için ve AVM’ye yapılan ziyaretler sırasında gün boyu kahve molası amaçlı ziyaret edilebilir. Dünyadan popüler spor yayınlarını canlı olarak veren mekan, Süperlig maçlarını da dev perdesinden yayınlıyor. Spor yayınlarının yanı sıra keyifli bir iş çıkışı barı olan Tickerdaze, Cuma akşamları erken başlayan DJ performansı ile bölgedeki toplanma noktası oluyor. Makarna, pizza günü gibi özel ‘happy hour’lar düzenleyen mekan, langırt turnuvası gibi birçok ekinliğe de ev sahipliği yapıyor.

tickerdaze

Ne giyilir?

Tickerdaze Emaar Square, eski zamanlar Amerikan sports-bar tarzında dekore edilmiş, enerjik ve konforlu bir mekan. İç alanında büyükçe bir barı olan restoran, klasik düzen masaların yanında, rahat oturma düzenli locaları ile zaman geçirmesi keyifli bir mekan olmuş. Yeşilliği bol olduğu, stant ve masalardan oluşan Tickerdaze’in dış alanı da modern ve dinamik çizgilerde dekore edilmiş. Restoranda çok sayıda bulunan ekran, dekorda kullanılan birçok sportif aksesuar ile uyum sağlamış ve enteresan bir şekilde dikkat dağıtmayacak şekilde konumlandırılmış. Bu bilgiler ışığında gün içi Spor ve Spor/Şık giyim tarzın oldukça uygun olduğu mekan, akşam saatlerinde Spor/Şık’a doğru kayıyor.

tickerdaze

Kim kim gidilir?

Tickerdaze Emaar Square, kısa zamanda müdavimleri oluşmuş ve akşam üstü tek gidilse bile barında oturabilecek, bölgedeki nadir mekanlarından bir tanesi. Lokasyon sebebi ile iş çıkışı arkadaşlarla gidilebilecek mekan, özellikle Cuma akşamları oldukça keyifli oluyor. Mekanın hem iç ve dış kısmı grup organizasyonu için de oldukça uygun bir altyapı sunuyor. Tickerdaze, sporla iç içe olan tarzı ile, kahvaltı ve yemek için, ailecek gidilebilecek ideal bir mekan. Tabi Süperlig maçlarını yayınlayan mekana, maç seyretmek için dostlarla gidilebileceğini de eklemek lazım.

tickerdaze

Ne kadar ödenir?

Tickerdaze Emaar, iyi malzemeler kullanılarak yapılan, nitelikli bir pub menüsü sunan bir restoran-bar. Fiyatlar anlamında rekabetçi bir politika izlediği belirtilebilecek mekanda, Pizza’lar menüde 30 TL civarında konumlandırılmış. Restoranın sevilen tabaklarından, Mini Burger 38 TL.  Dana Schnitzel 36 TL olarak fiyatlanmış. Mekana özgü tatlılardan Devil’s Cheesecake’in 21 TL olduğu Tickerdaze’de kokteyller 40 TL civarı olarak menüdeki yerini almış. Öğle yemeğinde 50 TL ortalama, akşam ise atıştırmalıklar ile barında takılarak 100 TL civarı fiyat beklentisi ile mekan ziyaret edilebilir.

Tickerdaze Emaar Adres: Ünalan Mahallesi, Emaar Square AVM, 34700 Üsküdar/İstanbul
Telefon: (0216) 514 53 55

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."