Beyoğlu-Karaköy Canlı Müzik Modern Meyhane

Süreyya Teras

süreyya

Beyoğlu önderliğinde İstanbul gece hayatının altın çağlarını yaşadığı dönemde Meşrutiyet Caddesi önemli rol oynamıştı. Anjelique, Nu Pera, Cahide gibi mekanlara ev sahipliği yapan cadde, Pera ile tanışmamıza da vesile oldu. Tarihi yarımadanın karşı tarafı anlamına gelen Pera bölgesi başta levantenler olmak üzere azınlıkların yaptığı görkemli binalar ile doluydu. İstanbul’u en güzel açılardan gören bu binaların üst katlarının restoran ve kulüp olarak devreye girmesi ise çok uzun zaman almadı. İzole ve havadar olmaları sebebiyle pandemi dönemi de Teras mekanların hayatımızdaki önemini arttırdı. Bu mekanlardan 2009 yılından beri Troya Otel’ın üstünde hizmet veren Süreyya Teras, son dönem yeni nesil meyhanelerin sığlaştırdığı eğlence anlayışına nazire yaparcasına, usulüne uygun bir İstanbul eğlencesi sunuyor. Her yaştan Müdavimleri olan Rum tavernası mezeleri, canlı müziği ve manzarası ile popüler kültüre adeta meydan okuyor.

Süreyya Teras Konaklama Paketi

Troya Hotels’de konaklama + Kahvaltı + Süreyya Teras’da yemek

Kişibaşı 750 TL

Süreyya Teras’ı 5 sorumuzda inceleyelim

süreyya

Ne yenir, ne içilir?

Taverna eğlencesi üzerine kurulu Süreyya Teras, erguvan renkli logosundan, orijinal mezelerine tam bir eski İstanbul mekanı. Balat Troya Otel’deki Barba Vasilis ile kardeş işletme olan mekan, meyhane mutfağından lezzetler sunuyor. Mutfakta kullanılan tüm malzemeleri direkt üreticiden tedarik eden mekan, yerel çiftçileri de desteklemiş oluyor. A la carte menüde, günlük taze olarak hazırlanan Tirokafteri (Girit ezme), Kuru Cacık gibi Yunan mutfağından mezelerin yanısıra, Topik, Tahinli Ezme, Uskumru Marin gibi coğrafyadaki çeşitli mutfaklardan örnekler bulmak mümkün. Ara sıcak olarak ise Kabak Kızartma, Kalamar Tava, Karides Güveç sunulurken, ana yemek olarak Beef Stroganoff, Kuzu Pirzola gibi seçenekler menüde yer alıyor. Süreyya Teras özellikle kalabalık gruplar için içerisinde içkinin de dahil olduğu bir fix menü sunuyor. Mezelerin tamamının (10 çeşit) bulunduğu fix menüde (fiyat detayları aşağıda) ara sıcak olarak Çim Çim Karides ve Paçanga Böreği, ana yemek olarak ise köfte, tavuk ve levrek ızgara, misafirin seçimi doğrultusunda servis ediliyor.

süreyya

Ne zaman gidilir?

Süreyya Teras haftanın 7 günü 18:00-02:00 arası açık bir mekan olmakla beraber, pandemi döneminde 00:00’a kadar hizmet veriyor. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri Haftanın 3 günü canlı müzik olan mekan, diğer günlerde sesin çok yükselmediği sohbet müziği yapıyor. Süreyya’nın sahnesinde genellikle Greek Taverna müziği üzerine canlı performanslar olmakla birlikte, arada farklı tarzda müzik grupları da yer alıyor. Canlı müzik olan günlerinde 19:30 itibarı ile misafilerini ağırlamaya başlayan mekan, pandemi dönemi boyunca 21:00’de sahneyi başlatırken, gece yarısına doğru programı bitiriyor. Mekanın canlı müzik etkinliklerini buraya tıklayarak instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

Süreyya Teras Anlık Program:
Çarşamba: Murat Aziret
Cuma: Buzuki Orhan
Cumartesi: Yani kordomenidis

süreyya

Ne Giyilir?

Troya Otel’in en üst katındaki Süreyya Teras sade dekore edilmiş, sıcak ve samimi atmosfere sahip bir mekan. Tüm masaların sahne ve Haliç manzarasına sahip olduğu mekanda, balkon bölümü özellikle yaz aylarında oldukça keyifli oluyor. Bu balkon bölümü ilerleyen saatlerde eğlenceye mola verip sigara içmek isteyen ve sohbet etmek isteyen misafiler için de kurtarıcı görevi görüyor. Özellikle canlı müzik günlerinde eğlence (hatta tabak kırma da olabilir) ve dans garantili bir mekan olan Süreyya Teras’a giderken şık ama aynı zamanda rahat bir kıyafet seçmekte fayda var.

süreyya

Kim kim gidilir?

Süreyya Teras, sıcak atmosferini, özel manzarası ve eğlenceli canlı müzik sahnesi ile birleştiren bir mekan. Süreyya Teras’ta yandaki masa ile kendinizi kırk yıldır tanışıyormuşçasına sohbet ederken, bağırarak şarkı söylerken ya da kendinizi başkaları ile sahnede sirtaki çabaları içinde bulmanız mümkün. Çoğu mekanda kalmamış olan bu kültür bu eski İstanbul mekanında tüm canlılığını koruyor. Teras mekanı, eğlence ve yemeği tek bir mekanda çözmeyi seven bekarlığa veda, doğum günü, uğurlama gibi kutlama grupları için ideal bir atmosfere sahip. Ayrıca restoranın keyifli manzarası ve coğarafyamızı temsil eden bir eğlence sunması, yabancı misafir ağırlama için de mekanı oldukça mantıklı kılıyor.

sureyya

Ne kadar ödenir?

Süreyya Teras, otel bünyesinde bir mekan olmasının da etkisiyle canlı müzik maliyetine rağmen, makul fiyatlar sunuyor. A la carte menüde başlangıç mezeler 22-27 TL arası fiyatlanırken, ara sıcaklardan Güveçte Karides 52 TL, Kalamar Tava 45 TL olarak sunuluyor. Ana yemeklerin 42-70 TL arası servis edildiği mekanda 70’lik rakı 320 TL olarak fiyatlanmış. Mekanı a la carte menü seçimi ile ziyaret edenlerin hesabına, müzik olan günlerde kişi başı 50 TL müzik ücreti yansıtılıyor. 4 kişiye 1 büyük veya 2 kişiye 1 şişe şarabın da dahil olduğu Fix menü ise 250 TL olarak sunuluyor.

Süreyya Teras Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:45, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0539 239 60 60

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.