Etiler-Boğaz Steakhouse

Steakroom İstanbul

steakroom

Steakroom İstanbul paket servis bilgileri aşağıda

Etiler bölgesindeki steakhouse hareketi son sürat devam diyor. Yeme-içme ve eğlence hayatının referans caddelerinden Nispetiye’ye deki restoranların büyük bölümü son dönem Steakhouse olmuş ve yerliden çok Arap müşterinin ilgi odağı haline dönüşmüştü. Et üzerine oldukça başarılı bir Kasap-Şef grubu yetiştiği sektör de, birçok restoran şov ağırlıklı bir servis yöntemi ile gündemde kalma yöntemini seçti. Son dönem ise, Steakhouse restoranları, bölge ve tarz anlamında ayrışma yolunan giderek hedef kitlelerini ulaşma sürecinden geçiyorlar. 2018 Ağustos ayında son dönemin yeme-içme anlamında hareketli bölgesi Armutlu’da açılan Steakroom istanbul, sade ama şık dekorasyonu, ferahlatıcı bahçesi ve nitelikli yemekleri ile dikkat çekiyor. Şov yerine yemek deneyiminin ön planda olduğu Steakroom, cool atmosferi ile içinde olduğu bölgenin ruhuna da oldukça iyi uyum sağlamış.

Steakroom’u 5 klasik sorumuzda inceleyelim

steakroom

Ne yenir ne içilir?

İlk olarak Beşiktaş ve Maslak sanayide açılan Burger Room ile sektöre giren yatırımcıları Steakroom’u “Yaşam tarzımıza uygun olarak yarattığımız mekanda, misafirlerimize ağırlıyoruz” olarak tarif ediyorlar. Steakroom’un ortağı Gökhan Uyanık, devamlı restoranın başında ve misafirleri ile bire bir ilgileniyor. Bu anlamda restoran, lüzumsuz servis personeli diyalogları ve abartılı şovlar yerine, yemek ve atmosferi ile ön planda olmayı hedeflemiş. Zira Steakhouse restoranların majör ürünü olan Burgerde, (Menüde Burgeroom olaraka geçiyor) kullandıkları etin kalitesi (dananın döş bölümü) işletmenin bakış açısını oldukça iyi açıklıyor. Ayrıca burgerlerin yanında verilen Trüflü İnce Kesim Patates mekana özgün denenmesi gereken lezzetlerden.

steakroom burger

Burgeroom

Steakroom İstanbul, eti Trakya bölgesinden temin ediyor. Restoranda, ön plana çıkan başlangıçlar, Füme Rib Eye, Steak Tartar, Cheddar Füme ortaya paylaşımlı olarak söylenebilir. Ana yemek olarak ise ince kesim etlerden Spaghetti, Kalınlardan Trüf Mantarlı Düve Bonfile tercih edilebilir. Etlerin eşlikçisi olarak ise Avokado salata oldukça iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca 2 kişi üzeri masalar için ağır ateşte pişen dananın sırt bölümünden yapılan Asado denenmesi gereken lezzetlerden. Tatlı olarak ise mekan, meşhur Gaziantep baklavacısı Koçak’dan havuç dilimi sunuyor.

steakroom

Ne zaman gidilir?

Steakroom İstanbul, haftanın 7 günü 12:00-00:00 arası açık bir mekan. Haftasonları DJ seti, mekandaki enerjiye göre müziğin ritmini arttırarak kapanış saatini ileriye doğru taşıyabiliyor. Dolayısıyla restorana yemeğe gelip, müzik ve ambiyansın etkisiyle, yemek sonrasına kalan masalar sıkça göze çarpıyor. Steakroom, plazalara yakınlığıyla ve şehrin merkezi noktasında olması sebebi ile öğle yemeği ve iş çıkışı yemeğe gitmek içinde oldukça uygun. Hafta sonu gündüz saatleri ise aile ile iyi bir steakhouse deneyimi için tercih edilebilecek mekan, akşamında daha iddialı programlar için uygun bir mekana dönüşüyor.

steakroom

Ne giyilir?

Steakroom, mekanda içeri girildiğinde atmosfer değişikliğinin hemen hissedildiği, bütünlük içerisinde dekore edilmiş, ruhu olan bir mekan. Restoranda eskitilmiş görünüm duvarlar ve yüksek tavanlı giriş bölümü, mermer masalar ve retro aksesuarlar ile tamamlanmış. İçerisinde butik bir New York veya Londra restoranında hissettiren Steakroom, devamında ki yemyeşil bahçesi ile bohem ve şık bir atmosfere sahip. Dışarıdan izole mekanın giyim kodları Spor/şık olarak şekillenirken, özellikle haftasonları Chic & Sexy’i tarzı da kaldırıyor

steakroom

Kim kim gidilir?

Steakroom, son dönem birçok nitelikli restoranın yaptığı gibi ulaşımı kolay olan, ama ana caddeden uzak bir lokasyon seçmiş. Bu yöntemle mekan hem yüksek kira maliyetinden kurtulurken, hem de Turistik olma riskinden kaçınarak, bir taşla 2 kuş vurmuş. Bu anlamda Steakroom öğle arası ve iş çıkışı arkadaşlar ile ziyaret için iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle haftasonları dışarıdan izole mekan, cool müzikleri ile kutlama grupları için de iyi bir alternatif durumunda. Tabi düzeyli servisi sebebi ile iş yemeği, yemeği odak noktaya koyan tarzıyla da iyi bir steakhouse deneyimi için de tercih edilebilir.

steakroom

Steakroom Eve Sipariş İçin Tıkla
Steakroom Armutlu Adres: Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Atatürk Caddesi. NO:18 İstanbul
Telefon: 0212 277 1727

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.