Kahvaltı Maslak-Levent Paket Servis Steakhouse

Spicy İstinye

spicy istinye

İstanbul’da yeme içme trendleri düzenli olarak değişirken, son zamanlarda Suadiye, Etiler, Yeniköy gibi yerleşim alanlarında mekan hareketliliği gözleniyor. Pandemi sebebiyle “olduğun yerde tüket” mantığı alternatif alanlardaki, izole mekanların önem kazanmasına sebep oldu. Hem şehrin merkezinde olup, hem de ferah bir atmosfere sahip mekan ise, bir elin beş parmağını geçmeyecek sayıda. Bu mekanlardan Spicy İstinye, doğayla içi içe bir alanda yerinden temin ettiği ürünler sunan, gizli bir vaha olarak karşımıza çıkıyor.

spicy

Göktürk’deki Spicy Orman Evi ile birlikte Spicy Gourmet Food çatısı altında yer alan restoran-bar, tüm gün keyifli bir atmosfere sahip. Bir dağ evi konseptinde dekore edilmiş mekan, ahşapın ve kışın yanan şömine ateşinin sıcaklığı ile oldukça dinlendirici bir ortam sunuyor. Güne kahvaltı menüsü ile başlayan Spicy Gourmet, Gelibolu yarımadasından gelen ürünlerden oluşan serpme bir kahvaltı sunuyor. Şarküteri ürünlerinin ön planda olduğu geniş kahvaltıda, zeytinden, peynire, reçellerden, salam çeşitlerine, tüm ürünler yöresel olarak temin ediliyor. Uzun ve yayılmalı bir kahvaltı için ideal olan menüde, göze hoş gelen sunumları ile menemen ve omlet seçenekleri de mevcut. (2 kişi 260 ₺)
spicy istinye

Gün içi odun fırınından çıkan pidelerin yanısıra, burger, salata ve makarnalar (paket servis de bulunmakta) sunan Spicy İstinye, kahve ve tatlı keyfi için de ziyaret edilebilir. İçki servisi de olan mekanı akşam ziyaret edenler ise, genelde menüdeki meze, ara sıcak ve et bölümünü tercih ediyor. Mezeler arasında, köpoğlu, biber borani, fava, girit ezme gibi klasikler sunulurken, ara sıcak olarak paçanga böreği, güveçte yaprak ciğer ön plana çıkan lezzetlerden. Kuzu pirzola, dana lokum gibi ana yemeklerin olduğu Restoranda ağır ateşte pişen Dana Kürek ise imza tabaklar arasında geliyor.

spicy istinye

Spicy İstinye, şehrin merkezindeki nadir kaçış noktalarından olup, doğum günü, baby shower gibi özel kutlamalar için de ideal bir atmosfer sunuyor. Butik catering ve düğün konusunda oldukça tecrübeli olan Spicy Gourmet Food, İstinye’de yazları kır düğünü, Göktürk’deki Spicy Orman Evin’de de konsept düğünlere ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Spicy Orman Evi, çevresinde yer alan aktivite alanları ile doğa tutkunları için özellikle bahar ve kış aylarında ziyaret edilmesi gereken adreslerden.

Adres: İstinye, Poligon Cd. No:1, 34460, 34460 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 229 37 15

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.