Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane Türk Mutfağı

The Souq İstanbul

souq

İstanbul’da sosyal hayat belli bir tempoda değişimden geçerken, yeni bölgelerde görülen farklı oluşumlar dikkat çekiyor. Bir yandan yerleşimin yoğun olduğu yerlerde mekan hareketliliği göze çarparken, tarihi bölgelerde de nitelikli mekanların açıldığı görülüyor. Bu hareketli bölgeler arasasında özellikle Arter İstanbul’un açılmasıyla gözlerin çevrildiği Kasımpaşa da yer almakta. Bölgedeki diğer bir önemli yatırım olan Sheraton İstanbul City Center ise içerisindeki mekanlarıyla ön plana çıkmaya başlamış durumda. Bu mekanlar arasında The Souq İstanbul, Türk mutfağı üzerine lezzetleri, özel etkinlikleri ve eğlenceli atmosferi ile şehrin yeni gözde durakları arasında geliyor.

souq

The Souq İstanbul, Sheraton İstanbul City Center içerisindeki her ihtiyaca göre düşünülmüş 6 mekandan bir tanesi durumunda. Bir F&B (yeme-içme) tesisi olarak kabul edilebilecek otelde, her restoranın mutfağı da uzmanlaşma fikriyle farklı ekiplerden oluşturulmuş. Haftanın 7 günü 12:00-23:00 arası açık olan The Souq İstanbul’da etkinlik olan akşamlarda kapanış saati gece yarısından sonraki saatlere taşınabiliyor. Gruplara özel otantik locaların da olduğu mekan, her açıdan sahneyi gören ferah bir atmosfere sahip. Türk mutfağı üzerine bir mutfak ile karşımıza çıkan mekanda, meze, ara sıcak ve kebaplar menüde baş rolde yer alıyor.

souq

The Souq İstanbul’da menüye gelecek olursak başlangıç mezelerden Patlıcan Salata ve şefin yorumuyla sunulan Acılı Ezme denenmesi gerekenlerden. Ara sıcaklardan Pastırmalı Paçanga Böreği ve ana yemeklerden ise Beyti ve Kuzu Pirzola ön plana çıkan tabaklardan. Etkinlik akşamları fix menü de sunulan restoranda, diğer günler a la Carte menüden seçim yapılıyor. Restoranda öğle servisi için ise salata, burger ve et tabakları ön plana çıkmakta. Birbirinden keyifli etkinliklere ev sahipliği yapan mekanın takvimini buraya tıklayarak instagram sayfasından öğrenebilirsiniz. Kutlamalar için ideal bir atmosfer sunan The Souq İstanbul keyifli lezzetleri ile eğlenceli bir akşam için ideal seçimlerden olacaktır.

souq

Adres: Hacıahmet, Kurtuluş Deresi Cd. No:23, 34440 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 806 10 10

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.