Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane Türk Mutfağı

Seagull Karaköy

seagull

Son dönem başta Karaköy olmak üzere teras mekanların popülerliğinin arttığını görüyoruz. Bu mekanlar içerisinde, kendilerine özgün bir konsept bulamayanlar nargileci ve yeni nesil meyhane olarak hizmet veriyor. Ancak aralarında özellikle Türk mutfağı üzerine nitelikli işler çıkaran birçok restoran da mevcut. Yakın zamanda Karaköy Port Bosphorus Hotel’in içerisinde açılan Seagull Karaköy bunlar arasında geliyor. Seagull Karaköy, bir Ege meyhanesinin sempatikliğini ve eğlencesini Galata ve tarihi yarımada silüeti eşliğinde sunuyor.

seagull

Seagull Karaköy’ü 5 sorumuzda inceleyelim.

Ne yenir, ne içilir?

Martı anlamına gelen Seagull, meyhane mutfağından lezzetler sunan bir menüyle karşımıza çıkıyor. Başlangıç olarak ikram edilen Yunan cacığının eşlik ettiği kabak kızartma, iştah açıcı bir akşamın ipuçlarını veriyor. Klasik ve mekana özgü dokunuşların olduğu mezeler teras mekanın menüsünün ana unsurları durumunda. Bunlara arasında Acılı Ezme, Yunan Cacığı ve Fava denenmesi gerekenlerin başında geliyor. Mekana has mezelerden ise, 3 çeşit peynirden yapılan Kuru Meyveli Levanten Peyniri ve Pembe Sultan favoriler arasında.

seagull

Ara sıcaklardan ise Mücver, Pastırmalı Humus ve Tereyağında Jumbo Karides ön plana çıkan lezzetler arasında. Mekanda, Balık Kokoreç, Ahtapot Izgara gibi tabakların olduğu ara sıcak bölümü oldukça zengin tutulmuş. Meyhane mutfağında ana yemek çok yaygın olmasa da restoranda Dana Bonfile gibi tabaklar da mevcut. Ayrıca mekanda a la carte menünün yanısıra fix menü seçenekleri de sunuluyor (Fiyatlara ve menü detayına aşağıda değiniyoruz)

seagull

Ne zaman gidilir?

Seagull Karaköy, haftanın 7 günü 13:00-01:00 arası açık bir mekan. Teras restoran, boğaz, tarihi yarımda ve Galata kulesine hakim manzarası ile, öğle yemeği ve gün içi ziyaretlerde oldukça keyifli bir ortam sunuyor. Akşamları köprü ve tarihi binaların ışıklandırmaları ile bambaşka bir manzaraya bürünen mekan, hafta içi samimi ortamında misafirlerini ağırlıyor. Hafta sonu ise sirtaki gecesi gibi temalı DJ etkinliklerinin olduğu Seagull Karaköy, yemek ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Keyifli mekana özellikle hafta sonları rezervasyon ile gitmekte fayda var.

seagull

Ne Giyilir?

Port Bosphorus Hotel’in terasında yer alan Seagull Karaköy, sade Ege meyhanesi dekorasyonunu manzarayla birleştiren bir mekan. Yapımı yeni tamamlanan Galataport ile tarihi yarımadayı bir arada gören mekan adeta şehrin, modern ve otantik yapısını aynı karede topluyor. Tüm masaların manzaraya hakim olduğu mekan, Spor/Şık giyim tarzı ile ziyaret edilebilir. Eğlence olan Cuma Cumartesi günlerinde ise, şıklığın yanında, rahat bir kıyafet seçmekte fayda var.

seagull

Kim kim gidilir?

Seagull Karaköy, samimi ortamı sebebiyle iş çıkışı dostlarla buluşmak için oldukça keyifli bir mekan. Teras mekanı, eğlence ve yemeği tek bir mekanda çözmeyi seven bekarlığa veda, doğum günü gibi kutlama grupları için de ideal bir atmosfere sahip. Ayrıca restoranın Türk mutfağı üzerine olması ve otantik manzarası, yabancı misafir ağırlama için de tercih edilebilir olmasını sağlıyor.

seagull

Ne kadar ödenir? ( Güncelleme 01.02.2022)

Seagull Karaköy, manzara ve konumu düşünüldüğünde makul fiyatlı bir mekan olarak ifade edilebilir. Restoranın sunduğu a la carte menüde mezeler 35-50 TL arası fiyatlanıyor. Ara sıcaklardan Mücver 42 TL, Yaprak Ciğer 65 TL, Tereyağında Jumbo Karides 95 TL’den sunuluyor. Restoranda ayrıca içki seçimine göre 2 farklı opsiyonla sunulan fix menüler de bulunmakta.  Aynı yemek içeriğinin olduğu değer fix menü ise, 2 kişiye 35’lik rakı veya 1 şişe şarap ile birlikte 400 TL’den sunuluyor.

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi Meclis-i Mebusan Cd. No:13 Kat : 9, 34440 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0539) 301 40 44

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.