Balıkçı Bodrum-Çeşme Müdavimi Anlatıyor

Sait Restaurant Bodrum

Bodrum Sait restaurant
Written by Bora Sarısu
#balıkçı

2000 senesinde Yalıkavak’ta açılan Sait restaurant, herhalde balıkçı denince Bodrum’da akla gelen ilk birkaç isimden bir tanesidir. Bir aile işletmesi olarak açılan mekan, sıcak ortamı ve lezzetli yemekleri ile hızla ünlenip, geçtiğimiz dönemde birçok yeme-içme işletmesini bünyesine katan Doğuş gurubunun şirketi Dream ile bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık sonucu Yalıkavak merkezde açılan ilk şubeleri kapatılıp, Yalıkavak Marina ve Bodrum merkez olarak 2 şubede hizmet verilmeye başlandı.Bodrum Sait restaurantı bizim için mekanın müdavimi İlhan Aydın anlatıyor.

Bu mekanın sizi en çok çeken tarafı nedir ?

Ben işim gereği Kışın Bodrum’u çok sık ziyaret ediyorum. Sait’in Bodrum şubesi benim gibi iş için gelenlerin buluşma noktası gibi oldu. Şehir dışı seyahatte konfor alanının dışında kalıyorsun. Bu anlam da gidilen yerde güzel zaman geçirecek birkaç mekan bulmak çok önemli oluyor. Sait Abi misafirleri ile bire bir ilgili ve sürekli işin başında olan bir insan. Dolayısıyla dost ortamı, iyi yemek, iyi servis birleşince ortaya zevk alarak gittiğiniz bir restoran ortaya çıkıyor.

Sait restaurant balık

Mekanın genel ambiyansı nasıl ?

Sait’in Bodrum merkezdeki mekanına çoğunlukla kışın gidiyorum. Genel olarak bu mevsimde yerleşikler ve benim gibi iş için gelenler mekanı tercih ediyor. Bu açıdan ilk açılan Yalıkavak’ın otantik ve biraz da salaş olan ortamı yok denebilir. Sait restaurant Bodrum şubesi, Bodrum merkezinin ruhunu biraz  daha yansıtır şekilde dekore edilmiş diyebilirim. Yani biraz daha şehirli, ama şehir de Bodrum…

Yalıkavak'ta Açılan İlk Sait Restaurant

Yalıkavak’ta Açılan İlk Sait Restaurant

Kaçırılmaması gereken lezzetler nelerdir ?

İçkili yemekte fazla karışık yemek taraftarı olmadığım için bir kaç sevdiğim meze var. Bunların harici balık ve salata ağırlıklı yemeyi seviyorum. Mekanın sıcak soğanlı favası ve kıtır acı biberli Atom’u, meze olarak almanızı tavsiye ederim. Mekanın spesiyallerinden kırmızı soğanlı domates de oldukça lezzetli. Bir çok balıkçı salataya gereken önemi vermiyor. Halbuki doğal ve taze ürünlerden yapılmış bol limonlu ve zeytinyağlı bir salata en güzel meze ki Sait’te bu konu net. Ege balığı olarak barbun genelde aldığımız balık oluyor. Bazı zamanlar değişiklik olarak olarak Papalina’da deniyoruz.

Sait Bodrum'un Lezzetli Salatası

Sait Bodrum’un Lezzetli Salatası

Bodrum balıkçıları için linke tıklayın
https://mudavim.net/bodrum-3-balik-restorani

Fiyat / performans nasıl ?

Sait restaurant mutfağında kaliteli ürünler kullanan ve taze balıklar sunan bir müessese. Bence balıkçıda müşteri açısından devamlılık esastır. Mekanın sunduğu kaliteli yemek, iyi servis ve samimi ortamı baz alırsak hesap bana göre makul. Tabi ki az ve öz yemek yeme felsefesi ile.

Sait Balık Kıtır Barbun

Sait Balık, Kıtır Barbun

Tavsiye ettiğiniz menü nedir ?

Başlangıç olarak

Beyaz peynir – Kırmızı soğanlı fava – Atam üzeri kıtır biber (Acılı)

Ara sıcak 

Balık yiyeceksem ara sıcak almıyorum. Yerine bol yeşil salata

Ana yemek

Barbun veya Papalina


Adres: Eskiçeşme Mah. Neyzen Tevfik Cad. No:152 Bodrum – Muğla  Tel: 0252 313 01 33
http://www.sait.com.tr/

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

Leave a Comment