Dünya Mutfağı İtalyan Mutfağı

Qarivo Pizza Pasta

qarivo

Şişli’deki Wish More Hotel Şişli çatısı altında birkaç restoran açıldı. Olef Restaurant, Marmo Burger ve son olarak şimdi kendisinden bahsedeceğimiz Qarivo Pizza & Pasta, yeme-içme sektörünü hareketlendirecek gibi görünüyor. Hotel’in bünyesindeki Qarivo Pizza & Pasta, bir otel restoranı olmanın çok ötesinde. İstanbul’un en kalabalık semtlerinden biri olan Şişli’de olmasına rağmen çok huzurlu, izole ve sessiz bir alana kurulmuş durumda ve içerisi size gerçek İtalyan trattoria’larını anımsatabilir. Soft renklerle bezeli, göz yormayan şık bir dekorasyon ve rahatlatıcı atmosfer karşısında iyi ki buradayım diyeceksiniz ki lezzetler de eminiz size aynı düşünceleri verecek.

Qarivo Pizza 14 Şubat sevgililer gününe keyifli lezzetleri ve tematik dekoru ile hazırlanıyor

quarivo

Qarivo Pizza & Pasta, bir İtalyan restoranı. İtalyan mutfağının sıcaklığını ve zenginliğini arayan lezzet tutkunlarını ağırlıyor. İtalyan mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu mekanda Executive Chef Muhittin Kabasakal, enfes lezzetlere dönüşen el yapımı pizza ve makarnaları en leziz şekilde hazırlamak için malzemeleri titizlikle seçiyor. Mevsimsel ve taze olmasına özen gösteriliyor her bir ürünün. Bu özen ve şefin dokunuşu da pek tabii ki menüde bulunan her bir yemeğin farklı olması sonucunu doğuruyor.

Özenle hazırlanmış başlangıçlar, çorbalar, salatalar, pizzalar ve yine ev yapımı soslarla pişirilen makarnalardan oluşan menüde sahiden her damak zevkine uygun İtalyan yemeğini bulmak mümkün. Menüdeki öne çıkan seçenekler arasında, başlangıçlar arasında Fried Gnocchi gibi farklı ve burrata gibi klasik seçimler yer alıyor. Salata menüsünde Patlıcanlı Ricotta Salatası ve Dana Göbek Salatası gibi seçenekler var. Odun fırınında özel bir teknikle pişirilen çıtır hamurlu pizzalar, üzerlerindeki taze malzemelerle mükemmel bir uyum yakalıyor. Özellikle Klasiklerden margherita, farklı ve dengeli bir seçim olan Karidesli Pizza ve patatesli Pizza Formaggi favori pizzalar arasında. Özel soslarla zenginleştirilen el yapımı makarna çeşitleri de kesinlikle denemeye değer. Bu arada gün içerisinde kısa bir mola vermek adına Qarivo Pizza & Pasta’ya uğrayıp kahve içebileceğinizi veya gündüz saatlerinde geldiğinizde kruvasan gibi bir kolay yemek seçeneğinizin bulunduğunu da belirtelim.

quariva

Adres : 19 Mayıs, Halaskargazi Cd. No:196, 34381 Şişli/İstanbul
Telefon : (0212) 496 00 00

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.