Kadıköy-Cadde Kebapçı Meyhane Türk Mutfağı

Payyar Ocakbaşı

Fenerbahçe, geçmişte nargile cafeleri ve kahvaltı mekanları ile ünlü bir bölge iken; son dönemde pek çok kaliteli mekanın açıldığı bir yere dönüştü. Tam da bu dönemde, buraya gayet keyif alabileceğiniz bir ocakbaşı açıldı. Payyar Ocakbaşı, Primitif Birahane ekibinin en yeni projesi. Ellerinin değdiği her şeyi güzel hale getiren ekibin elinden çıkan Ocakbaşı da pek çok kişiyi memnun edebilecek bir yer olmuş. Atmosfer çok rahat, abartılı dekorasyon öğelerinden uzak. Daha ziyade samimi, sıcak bir mekan olmasına önem verilmiş. Bir de lezzetlere pek tabii. Her şeye ayrı ayrı özen gösterildiği çok açık. İsim bile farklı ve kulağa hoş gelen bir tınısı var. Payyar, Fransızca bir kelimeymiş ve bir pişirme tekniğiymiş, aynı zamanda da Payyar isminde bir yemek de varmış. (Hatta bu yemek de ilerde menüye eklenecekmiş mekan sahiplerinden aldığımız duyuma göre)

Payyar Ocakbaşı

Menüye gelecek olursak; burada ‘’Az ve öz’’ bir menü tercih edilmiş ki bana göre bu anlayıştaki mekanlarda çok daha lezzetli yemekler yeniyor. Bunun sebebi de odaklanmaları ve dallanıp budaklanmadan var olan yemeklerin lezzetine tam olarak önem vermeleri ve pek tabii ki malzeme seçimleri. Payyar Ocakbaşı’nda birkaç çeşit meze (75 TL), gavurdağı, tablacı, roka domates salataları, tulum peyniri-tereyağ (55 TL) ve enfes bir lahmacunla (gerçekten yemek boyunca en beğendiğimiz yemeklerden biri oldu fındık lahmacun) yemeğe başlayabilirsiniz.

Payyar Ocakbaşı

Mezelerden kuru cacık ve humus favorilerimiz. Asıl alamet-i farikaları ise ocakbaşında hazırlanan ve tüm gece mis gibi kokularının burnumuza geldiği et ve tavuk seçenekleri. Adana Kebap (acılı, acısız) Ciğer Şiş, Çöp Şiş, Çıtır Kanat, Yağlı Kara, Küşleme ve Kuzu Şiş gibi seçimler yapabilirsiniz. Menünün yıldızları kuzu şiş ve acılı adana kebap. Bu arada yemeklerinizle içebileceğiniz içki seçenekleri de var. Yemek sonunda Aydın Kabak Tatlısı (85 TL) ve Burma Katmer tatlılarına da yer bırakmayı unutmayın deriz. Mekan her gün 18:00-00:00 saatleri arasında açık. Şimdiden pek çok müdavim ve müşterileri olduğundan gitmeden birkaç gün önce (özellikle de haftasonları) rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Adres : Fenerbahçe, Fener Kalamış Cd. No: 79/A, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0537) 798 00 00

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.