Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane Yemekli Kulüp

Nomads İstanbul

nomads istanbul

Yeme-içme dünyası ve gece hayatında trendler düzenli olarak değişirken, yemekli eğlence her zaman bir ihtiyaç olarak yerini koruyor. Bu sıralarda bu kategoriyi dolduran mekanlar ise genelde yeni nesil meyhaneler olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Taksim, Sıra Selviler Caddesi üzerinde bulunan otellerin terasları bu eğlence mekanları tarafından doldurulmuş durumda. Oldukça kaotik bir ortam sunan cadde, üzerinde yer alan baklavacıları ve teraslardaki yeni nesil meyhaneleri ile bir Ortadoğu kentindeymişsiniz hissi yaratıyor. Bunlardan daha önce Kuruçeşme’de hizmet veren Nomads İstanbul, yakın zamanda caddede yerine alan mekanlardan oldu.

nomads

Nomads İstanbul, oryantal eğlence konseptinin yanısıra Ortadoğu ve kuzey Afrika temasını yansıtan obje ve aksesuarlar ile bilinen bir mekan. Ancak yeni yerinde Nomads, kendine has masalsı dekorunu yansıtmayı tercih etmemiş. Onun yerine mekan yeni yerinde başrolü manzaraya bırakmış. Genellikle kutlama ve bekarlığa veda gecelerini için gidilen restoran, misafirleri tarafından çoğunlukla haftasonları tercih edilirken, hafta içi sakin bir atmosfer sunuyor. Sıraselviler Sofitel Otel’in terasında yer alan Nomads’da darbuka, gösterisi, zenne, drag queen gibi şovlar sergileniyor

Yemek olarak ise Nomads İstanbul’da 10 çeşit meze, 3 ara sıcak ve ana yemekten oluşan fix bir menü sunuluyor. Başlangıçlarda, Muhammara ve Sebzeli Ezme’de, Biber Borani ve Girit Ezme gibi mezeler mevcut. Nomads’da ara sıcak olarak, İçli Köfte, Felafel ve Beğendili Börek servis ediliyor. Fix menünün 450 TL olduğu mekanda gece boyunca limitsiz yerli içki servis ediliyor

Adres: Gümüşsuyu, Sofitel Otel Roof, Sıraselviler Cd. No:13, 34437 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0533) 931 89 17

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.