Etiler-Boğaz Gece Kulübü

Momo Bebeköy

Momo Bebeköy, Covid 19 sebebiyle verilen aradan sonra, 10 Haziran Çarşamba günü Turizm bakanlığının açıkladığı hijyen ve sosyal mesafe kuralları (bilgi için tıklayın) ile birlikte tekrar açılıyor.

Çeşme’nin sevilen mekanı Momo Beach, İstanbullu misafirlerini yerinde ağırlamak için uzun zamandır mekan arayışı içerisindeydi. Momo Bebeköy, “Speak easy” (gizli mekan) konseptine uygun olacak şekilde Bebek Arnavutköy arası bir bölgede yeni mekanını açtı. Yaz boyunca ilgi gören ve oldukça konuşulan Momo, yeni mekanında da açıldığı gün itibarı ile ilgi odağı olmuş durumda. En önemli özelliği “yarattığı gizem” ve “zor girebilme” olan mekan, lokasyon olarak biraz da Voi Central Etiler’in başarısından esinlenerek sapa ama bir o kadar da gece hayatı sahasında bir yer seçmiş. Zor girebilme konusunu biraz açmak gerekirse, mekan herhangi bir yerde telefon numarasını yayınlamazken, içeri girebilmek için işletmedeki kişilerden birilerini tanımak ve hatta cep telefonu numarasına sahip olmak gerekiyor.

momo

Haftanın 7 günü saat 10:00 itibarı ile açılan mekan, en hareketli olduğu, gece diliminde sabahın ilerleyen saatlerine kadar misafirlerini ağırlıyor. Keyifli bir manzara sahip Momo Bebeköy, kahvaltı servisi ile güne başlıyor. Mekana gün içi yapılan spontan ziyaretlerde, herhangi bir rezervasyon talebi olmaksızın girmek mümkün. İçeri giriş borsası ise akşam saatleri itibarı ile başlıyor. Eski Lucca çalışanlarının etkisiyle iyi kokteyllere imza atan mekan, ortaya paylaşıma uygun dünya mutfağından lezzetler sunuyor. Momo Bebeköy her ne kadar gizli mekan konseptini uygulasa da, nimetlerini paylaştığı herkese açık bir instagram hesabı bulunuyor.

Momo Adres: Bebeköy, Bebek Sitesi no:1 Beşiktaş İstanbul
Telefon: (0212) 263 76 63

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar