Bodrum Canlı Müzik

Malva Bodrum

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts, içerisinde yer alan özel mekanları ile kısa zamanda isminden oldukça söz ettirmiş durumda. Adını Türk mitolojisindeki efsanevi deniz kızından ilham alan Susona, Hilton grubunun en üst segmenti olan LXR markası bünyesinde Bodrum’da yer alıyor. Susona Bodrum, içerisinde bulunduğu yarımadanın güzel doğası ve manzarasını, nitelikli restoran markaları ile harmanlamış. Bu mekanlar arasında mikro-lokal mutfağı ile karşımıza çıkan Malva Bodrum, ziyaretçilerini adeta gastronomik bir yolculuğa çıkarıyor. Malva Restaurant, bohem-şık atmosferi, Ege yöresinden ilham aldığı lezzetleri ve sıradışı manzarası ile misafirlerine keyifli bir deneyim vaat ediyor.

malva

Adını orijinal ismi olan ebegümecinden alan Malva, bölgenin yerel üreticilerinden alınan taze ve mevsim ürünlerin yorumlanmasıyla ortaya çıkan bir menü sunuyor. İstanbul’daki fine dining restoran Frankie’nin yaratıcıları tarafından tasarlanan restoran, tarladan sofraya mantığıyla hareket ediyor. Restoranın mutfak temsilcisinin, Bodrum Yarımadası’ından, Gökova Körfezi’ni dolaşarak tedarik ettiği ürünler, menüdeki yemeklerin açıklamasında Cİ (coğrafi işaretli) olarak işaretlenmiş durumda. Ege mutfağından ilham alan restoranın şefi Necmi Ağaç’ın özgün dokunuşlar ile hazırladığı menü, tam bir gastronomik deneyim vaat ediyor.

malva

Malva bodrum’un başlangıçlardan Gambilya Fava, Acı & Tatlı Atom, Çilekli Deniz Otları ön plana çıkan tabaklardan. Menüsü ürün tazeliği ve bulunurluğuna göre dönemsel olarak değişen restoranda, balıklar da günlük olarak menüde yer almakta. Malva Bodrum’un menüsünün ana yemekler bölümünde ise ağır ateşte pişmiş Dana Kaburga ve Granyüz Buğulama denenmesi gerekenlerden. Yemeğin finalinde ise Malva Künefe veya Kazandibi iyi bir tercih durumundayken, mekanın artisanal kokteylleri mutlaka denenmeli.

malva bodrum

 Malva Adres: Torba, Kaynar Cd No:15, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 211 27 85
Malva Bodrum On-line Rezervasyon İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.