Bodrum Canlı Müzik

Malva Bodrum

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts, içerisinde yer alan özel mekanları ile kısa zamanda isminden oldukça söz ettirmiş durumda. Adını Türk mitolojisindeki efsanevi deniz kızından ilham alan Susona, Hilton grubunun en üst segmenti olan LXR markası bünyesinde Bodrum’da yer alıyor. Susona Bodrum, içerisinde bulunduğu yarımadanın güzel doğası ve manzarasını, nitelikli restoran markaları ile harmanlamış. Bu mekanlar arasında mikro-lokal mutfağı ile karşımıza çıkan Malva Bodrum, ziyaretçilerini adeta gastronomik bir yolculuğa çıkarıyor. Malva Restaurant, bohem-şık atmosferi, Ege yöresinden ilham aldığı lezzetleri ve canlı müzik etkinlikleri ile misafirlerine keyifli bir deneyim vaat ediyor.

malva bodrum

Adını orijinal ismi olan ebegümecinden alan Malva, bölgenin yerel üreticilerinden alınan taze ve mevsim ürünlerin yorumlanmasıyla ortaya çıkan bir menü sunuyor. İstanbul’daki fine dining restoran Frankie’nin yaratıcıları tarafından tasarlanan restoran, tarladan sofraya mantığıyla hareket ediyor. Restoranın mutfak temsilcisinin, Bodrum Yarımadası’ından, Gökova Körfezi’ni dolaşarak tedarik ettiği ürünler, menüdeki yemeklerin açıklamasında Cİ (coğrafi işaretli) olarak işaretlenmiş durumda. Ege mutfağından ilham alan restoranın başlangıçlarından Kaya Barbunu Konfi ve Zeytinyağlı Urla Sakız Enginar denenmesi gerekenlerden. Malva Bodrum’da içerisinde Sübyeli dere otu salatası, elmalı fava, sardalya turşusu gibi mezelerin olduğu İlle de Rakı tabağı, tercih edilebilecek keyifli başlangıçlar arasında.

malva bodrum

Malva bodrum’un ortaya paylaşıma uygun tabaklarından, pazar otları ile ödemiş taze patatesinin eşlik ettiği Bodrum Ahtapot ve Tereyağında Bargilda Karides imza lezzetlerden. Menüsü ürün tazeliği ve bulunurluğuna göre dönemsel olarak değişen restoranda, balıklar da günlük olarak menüde yer almakta. Malva Bodrum’un menüsünün ana yemekler bölümünde ise, taş köprü sarımsağı ile sunulan Tütsülenmiş Dana Kaburga ve Kırklareli hardaliyesi ile yapılan Oğlak Tandır ön plana çıkanlardan. Yemeğin finalinde ise Malva Künefe veya Kazandibi iyi bir tercih durumundayken, mekanın artisanal kokteylleri mutlaka denenmeli.

malva bodrum

Malva Bodrum, sunduğu gastronomik deneyimi, haftanın belli günlerine özel canlı müzik etkinlikleri ile birleştiriyor. Summer Malva Nights adı altında düzenlenen ve 22:00’de başlayan canlı müzik akşamlarına yemek sonrası da katılmak mümkün. Mekanın Ağustos ayı canlı müzik takviminde Cuma Nükhet Duru, Cumartesi Bengü Beker, Pazar Müjde Kızılkan yer alıyor. Aşağıdaki linkten on-line rezervasyon yapılabilen mekanda, Nükhet Duru sahnesi olan günlerde, özel bir degüstasyon tadım menüsü sunulmakta. Kendi teknesi ile denizden ulaşım imkanı da sunan Malva Bodrum’un güncel programını öğrenmek için, buraya tıklayarak instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

malva bodrum

 Malva Adres: Torba, Kaynar Cd No:15, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 211 27 85
Malva Bodrum On-line Rezervasyon İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.