Beyoğlu-Karaköy Pub-Gastro Pub

Lokal Kolektif

Birkaç aydır Asmalı Mescit’e gittiğimizde 2010-2013 yılları arasındaki o yoğun ve farklı ruhun geri döndüğünü, Asmalı’nın popülerliğini yeniden kazandığını görüyoruz. Bunun en önemli sebebi Asmalı Mescit’te açılan yeni ve kaliteli mekanlar ile yıllardır burada var olan, çizgisini bozmayan klasikler. Şimdi bahsedeceğimiz Lokal Kolektif ise en yenilerden biri. Hemen eski Kafe Pi’nin (Şimdi Fred Bar) karşısında, Helvetia’nın ise hemen yan dükkanında konumlanan Lokal Kolektif keyifli bir gastro pub, aynı zamanda da bir sosyalleşme alanı diyebiliriz. Bu şekilde tanımlamamızın en önemli sebebi tüm gün aktif olan mekanda pek çok ihtiyacın aynı anda karşılanıp, farklı farklı zevklere de hitap edebilir şekilde tasarlanmış olması. Lokal Kolektif’in atmosferi de rahatlatıcı. Yeşil ve turuncu rengin hakimiyetinde, kitaplarla dolu bir dekorasyon, göz yormayan geniş bir bar ve arkadaki oturma kısımları ile tam bir mahalle barı havasında rahat bir ortam oluşturmuşlar.

Sabah 09:00’dan 01:00’a kadar açık olan (Cuma – cumartesi 02:30’a kadar hizmet veriyor) Lokal Kolektif, tüm gün aktif bir yer. Rahat ve sakin bir atmosferi olup, çalan müzikler de güzel olduğundan gün içerisinde burada çalışmak, ofisi buraya taşımak da mümkün. Mekanın menüsü de özenle oluşturulmuş. Her zevke uygun yemek bulunabiliyor diyebiliriz kesinlikle. Sabah kahvaltı ile günü burada başlatabilirsiniz. Yeşil Bowl, köz patlıcanlı ve tahin soslu bowl ve türk kahvaltısı gibi kahvaltılar ve bageller kahvaltı için en sevilenler. Akşam ise daha farklı yemeklerle karşılaşıyorsunuz. Başlangıçlardan Yengeçli mantı, ördekli spring roll ve rus mantısı olan Vareniki seviliyor. Ana yemeklerden de dana schnitzel favorilerden. Ayrıca menüde salata, makarna, meze tabağı gibi başka seçenekler de var. Kısacası buraya öğlen veya akşam yemeği için de gelebilirsiniz. Özellikle buralarda çalışanlar için iş çıkışı yemeklerine iyi bir alternatif.

Akşam saatlerinde ise farklı bir çehreye bürünen Lokal Kolektif’in geniş bir kokteyl ve şarap menüsü var. Özellikle buraya özel imza kokteyller eşliğinde bar kısmında oturmak ve günün yorgunluğunu atıp sosyalleşmek büyük keyif. Son olarak burada bazı akşamlar dj ve canlı müzik etkinliklerinin olduğunu da belirtelim. Bu etkinlikleri mekanın instagram hesabından takip edebilir, önceden bilet alıp, rezervasyon yaptırarak bu güzel müzik etkinliklerine de katılım sağlayabilirsiniz.

Adres : Asmalı Mescit, Sofyalı Sk. No.24 A, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0212) 249 28 69

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.