Brasserie-Bar Nişantaşı-Beşiktaş

Hum Hum Bees Nişantaşı

hum hum

Nişantaşı oldum olası nitelikli mekanlara ev sahipliği yapan bir bölge olmuştur. Kentli yaşamın bir sonucu olarak dışarıda yeme-içme kültürünün oldukça geliştiği bölge aynı zamanda açık bir alış veriş merkezi olması sebebiyle keyifli mola yerlerine ihtiyaç duyar. Ancak bina sıkılıklığı ve yüksek metrekare fiyatları çoğu zaman misafir açısından rahat etmenin zor olduğu mekanların da oluşmasına sebep olmuştur. Bu anlamda 202o sonbaharına girerek yıllarca Sushico’ya ev sahipliği yapan adreste açılan Hum Hum Bees Nişantaşı, rahat iç alanı ve ferah bahçesi ile dikkat çekiyor. Amerikan diner ile Fransız bistro karışımı bir konsept ile karşımıza çıkan mekan Amerikalıların büyük porsiyonunu, Avrupalıların detaycı dokunuşları ile birleştirmiş. Hum Hum Nişantaşı özgün yemekleri ve kokteylleri, eğlenceli tarzı ve keyifli bahçesi ile bölgede önemli bir boşluğu doldurucağa benzer.

hum hum

Hum Hum Nişantaşı’nda en çok dikkat çeken unsur büyük porsiyonlarda sunulan yemeklerin gastro-pub kalitesinde olması. Yerinden temin edilen doğal ürünlerin kullanıldığı restoranın mutfağı sosları ve ekmekler dahil birçok ürünü kendi mutfağında hazırlıyor. Ekşi Maya Ekmek üstüler (28 TL), Meksika mutfağından Enchilada ve Quasadilla (36 TL) gibi sokak lezzetlerinin olduğu tüm güne uygun yapıdaki menüde, geniş bir salata bölümü mevcut. Pizza ve makarna seçenekleri sunulan menünün spesiyallerden Hum Hum Yoğurtlusu (42 TL), burger bölümünden Bonfile Lokum Burger (42 TL) denenmesi gerekenlerden. Kahvaltıda da iddialı olan mekan, doğal ürünlerden oluşturduğu Mükellef Kahvaltı (104 TL) Tereyağında köy yumurtaları (18-24 TL) sunuyor. Ferah bahçe bölümünde bir bar bölümü olan Hum Hum Nişantaşı, klasik ve mekana özel kokteyller (60-65 TL) servis ediyor.

Hum Hum Nişantaşı Adres: Harbiye, Teşvikiye Cd. No:49 A, 34367 Şişli/İstanbul

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.