Canlı Müzik Kadıköy-Cadde Pub-Gastro Pub

Hayal Kahvesi Emaar Square

Yakın zamanda anadolu yakasında açılan Emaar Square içerisindeki mağazaların yanısıra, yeme-içme mekanları ile de ön plana çıkıyor. Alışveriş merkezinin ötesinde yaşam alanı olmayı hedeflen Avm, özellikle lüks markaların olduğu alanın üstündeki (ayrı bir girişi de olan) teras katını restoranlara ayırmış. Etkinlik mekanı olarak ise Emaar Square, en değerli alanlarından birinde Hayal Kahvesi markasına yer vermiş. 25 sene önce Beyoğlu’nda açılan Hayal Kahvesi, canlı müzik denince akla gelen ilk mekanlardan birisi kuşkusuz. Son dönemlerde ise Hayal kahveleri, konser ve yeme-içmeyi, bar ortamında sunan konsepti ile karşımıza çıkıyor. Lacivert ve Zarifi Restaurant gibi 2 önemli markanın da yaratıcısı olan Hayal grubu, Hayal Kahvesi Emaar Square’de sadece konserleri ile değil restoranı ile de iddalı olacak.

hayal emaar

Kokteyl, El Classico

Ne yenir, ne içilir?

Klasik zincir mekan değil

Her ne kadar belli bir yaşın üzerindekiler Hayal Kahvesi’ni Beyoğlu ve rock müzik ile özdeşleştirse de, mekan son dönem yeme-içme anlamında da iddialı bir konsepte büründü. Pub menüsünü baz alındığı Emaar Square’deki mekanda, dünya mutfağından eklemeler ile zengileştirilmiş, mekanın ruhuna uygun bir menü sunuluyor. Ekmeklerin ve sosların ev yapımı olduğu Hayal’de, gastronomi ilkeleri doğrultusunda (şirket politikası) koruyucu madde ve trans yağ içeren ürün kullanılmıyor. Zincir restoranlarda gördüğümüz ortak mutfakta hazırlanıp dağıtım yerine, Hayal Kahvelerin’de yemekler şubenin kendi mutfağında, taze olarak hazırlanıyor. Menünün detaylarına baktığımızda, Pizza ve Burger’lerin baş rolde olduğu Hayal’de Hayal Burger ve Barbeque Pizza ön plana çıkan tabaklardan.

Müdavim tüyo: Öğlen servisinde restoran “Business Lunch” konseptinde, çorba ve çay ikramının da yanında olduğu, bazı ana yemeklerde %30 indirim sunuyor.  Bizden söylemesi…?
hayal

Cafe de Paris soslu burger

Hayal Kahvesi Emaar, menüsünde İtalyan işi bölümüde makarnalara, Asya işi bölümünde ise Noodle’lara yer vererek menüde alternatifler yaratmış. Ortaya paylaşımlı bar tabaklarının da olduğu menüde, ana yemek olarak Mantar Soslu Bonfile ve Çökertme Kebabı ön plana çıkanlar arasında. Mekanın barında klasik kokteyllerden oluşan bir menünün yanısıra, mekana özel kokteyllere de yer verilmiş. Bu kokteyllerden El Classico yemek sonrası için oldukça uygun bir seçenek. Doğal şeker ile hazırlanan tatlılardan Sufle ve Yaban Mersinli Cheese Cake finalde değerlendirilebilir. Kahvaltı olarak ise Hayal Kahvesi Emaar, zengin omlet seçenekleri ile Hayal gibi serpme ve Hayal Tabağı olarak alternatifler sunuyor.

hayal

Ne zaman gidilir?

Hayal kahvesi Emaar haftanın 7 günü 10:00-01:oo arası açık bir mekan. Performasın içeriğine göre kapanış saatinin daha ileri taşınabildiği mekanda, haftasonları da kapanış saati 02:00’yi buluyor. Güne kahvaltı servisi ile başlayan mekana, gün boyu kahve ve öğle yemeği için gidilebilir. Akşam saatlerinde ise keyifli bir restoran-bara dönüşen mekan, haftanın 20 günü sahnesini performansa açıyor. hayal Emaar’ın etkinlik takvimininden haberdar olmak için instgram sayfasını (buraya tıklayarak) takip edebilirsiniz. Hayal Kahvesi’ne Avm’den olduğu gibi, caddeden düz ayak olarak da giriş yapmak mümkün.

hayal

Hayal Kahvesi’sinde 25 yıldır sahne alan “Soul Staff”

Ne giyilir?

Hayal Kahveleri, Beyoğlu’ndaki ilk mekanın tarihi dokusunun izlerini, açtığı şubelerin dekorunda mutlaka kullanıyor. Emaar Square’de, kullanılan modern ve renkli çizgilerin yanında, eskitme duvarlar ile Hayal Kahvesi ruhu mekanda işlenmiş. Emaar Square 5. kapıdan direk girişi olan Hayal’in içerisinde seçtiğiniz yere göre, Emaar’ın havasını solumak veya tamamen dışında gibi hissetmek mümkün. Etkinliği tarzına göre kıyafet seçilebilecek mekanın günlük kullanımında ise Spor ve Spor/Şık tarzlar tercih edilebilir.

hayal

Kim kim gidilir?

İyi yemek, İyi müzik sloganıyla yola çıkan Hayal Kahvesi Emaar Square, etkinlik mekanı olmanın yanısıra, restoran-bar olarak da keyifli bir atmosfer sunuyor. Yeme-içme ve eğlenceyi tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için mekan, canlı müziğin de etkisiyle iyi bir deneyim vaat ediyor. Modern ve rahat bir ortamı olan Hayal Kahvesi, akşam barı olarak bölgede yaşayanlara keyifli bir alternatif olacak. Gün içi Avm’de gezerken kahve ve yemek molası için ziyaret edilebilecek Hayal Emaar, Hafta sonları ise ailecek kahvaltı ya gitmek için de ideal bir ortam sunuyor.

hayal

Ne kadar ödenir?

Hayal Kahvesi Emaar Square, gastronomi anlamında belli kriterlere göre mutfağını kuran ve fiyatlarını da rekabetçi bir bakış açısıyla makul belirleyen bir mekan. Bu anlamda, Hayal Emaar’da ön plana çıkan yemelerinden burgerler 29-39 TL olarak fiyatlanmış. Ortaya paylaşımlı başlangıçlardan iki kişilik bar tabağının 36 TL olduğu restoranda, Peynir Tabağı 37 TL olarak menüdeki yerini almış. Ana yemek seçeneklerinden Çökertme Kebabı 39 TL, Mantar Soslu dana Bonfile 57 TL olarak belirlenmiş. Bu anlamda mekanda, etkinlik bileti üzerine eklenecek 50-100 TL arası bir rakamla, konser öncesi iyi bir yemek deneyimi yaşanabilir.

Hayal Kahvesi Emaar Square Adres: Ünalan Mahallesi, Libadiye Cd No:81, 1 34700 Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0532 060 68 53

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."