Modern Türk Mutfağı Nişantaşı-Beşiktaş Şef Restoranı

Foxy Nişantaşı

foxy

Foxy Nişantaşı paket servis bilgileri aşağıda

Karaköy’de açılan ve daha henüz 1 yılını doldurmayan Foxy gördüğü ilgiyle birlikte, ikinci şubesini Nişantaşı’nda açtı. En son Raphael ismiyle faal olan Mim Kemal Öke’deki mekan sevilen konsepti ile 2020 sonbaharı itibarı ile Foxy’e ev sahipliği yapacak. Açık ve ferah alanında pandemiye şartlarına uygun olacak şekilde bir masa düzeni alan mekanın, iç bölümünde de barı ve oturma alanı mevcut. Karaköy’deki şubenin de teras katına çıkması ile beraber Foxy, başarılı bir proje olarak salgın döneminde yükselen bir marka olmayı başarmış durumda. Maksut Aşkar ve Levon Bağış’ın mekanı Foxy Nişantaşı, nitelikli menüsü ile Şarap-Yemek uyumuna rahat ortamında sunacak.

foxy

Foxy Nişantaşı’nın menüsü, kendi özgün tabakları ve bazı tanınmış Türk şeflerin kendileriyle özdeşlemiş tariflerinden oluşuyor. Amanda Bravo’nun sahibi şef İnanç Çelengil’in yemeği Pekmezli CiğerŞemsa Denisel’in Ekşili Dil’i ve Apartıman’ın (Burçak Kazdal) Tembel Mezesi bunlardan bazıları olarak sayılabilir. Menüde Lakerda, Tarama, Abuduraho (bir soğuk balık tabağı) ve Kavurma Pastırma, Eski Kaşar (ufak bir şarküteri  tabağı) gibi güçlü tatlardan oluşan tabakların yanısıra, Kızarmış Karnabahar ve Pancar, Armut, Keçi Peyniri gibi oldukça hafif (hatta biraz side-dish kıvamında) yemekler da mevcut. Foxy’de tamamı yerli üretim olan şaraplar şişe, kadeh ve hatta tadım bardaklarından yarım kadeh olarak alınabiliyor. Foxy Nişantaşı’nda kokteyl seçenekleri ise Karaköy’e göre arttırılmış durumda. Foxy Nişantaşı misafir ağırlamaya kapalı olduğu dönemde kendi araçları ve Fuudy App üzerinden paket servis hizmeti veriyor.

Foxy Eve Sipariş İçin Tıkla
Foxy Nişantaşı Adres: Harbiye, Mimar, Mim Kemal Öke Cd. No: 1/D, 34365 Şişli/İstanbul
Telefon: 0531 484 38 91

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.