Beyoğlu-Karaköy Şef Restoranı Türk Mutfağı

Foxy karaköy

foxy

2020 senesine girerken Karaköy Sub Otel’in içerisinde açılan Foxy 2 baş rol karakteri sebebiyle hızlıca ilgi odağı oldu. İşletme sahiplerinin şarap uzmanı Levon Bağış ve İstanbul’un nadir fine dining restoranlarından Neo Local’in sahibi Maksut Aşkar’ın olması işletmeden olan beklentiyi de oldukça yüksek tutmuştu. Yeme-içme dünyasının 2 önemli ismi tarafından açılan Foxy Karaköy, ortaya söylenen yemeklerin olduğu bir şarap barı olarak tasarlanmış. Pazar ve Pazartesi günleri kapalı olan mekan, saat 18:00-00:00 arası hizmet veriyor. Açılış saati itibarı ile perdelerin çekilmesi ile otel girişi atmosferinden ayrışan mekan, keyifli Türkçe jazz parçaları ile hoş bir atmosfer sunuyor. Salon ile bütünleşen açık bir mutfağa sahip olan Foxy’nin, servis personeli de yemek-şarap uyumu konusunda oldukça bilgili ve paylaşımcı. Yakın zamanda otelin terasını da kullanmaya başlayan mekan artık daha havadar bir atmosfer de sunuyor.

Sub Hotel içerisinde yer alan Foxy Karaköy’de otelde konaklayanlar yemek servisi alabiliyor.

foxy

Pancar, Armut ve Keçi Peyniri

Foxy Karaköy’ün menüsü dönemsel olarak değişmekle beraber, kendi özgün tabakları ve bazı tanınmış Türk şeflerin kendileriyle özdeşlemiş tariflerinden oluşuyor. Amanda Bravo’nun sahibi şef İnanç Çelengil’in yemeği Pekmezli Ciğer, Şemsa Denisel’in Ekşili Dil’i ve Apartıman’ın (Burçak Kazdal) Tembel Mezesi bunlardan bazıları olarak sayılabilir. Menüde Lakerda, Tarama, Abuduraho (bir soğuk balık tabağı) ve Kavurma Pastırma, Eski Kaşar (ufak bir şarküteri  tabağı) gibi güçlü tatlardan oluşan tabakların yanısıra, Kızarmış Karnabahar ve Pancar, Armut, Keçi Peyniri gibi oldukça hafif (hatta biraz side-dish kıvamında) yemekler da mevcut. Foxy Karaköy’de tamamı yerli üretim olan şaraplar şişe, kadeh ve hatta tadım bardaklarından yarım kadeh olarak alınabiliyor. Ayrıca restoranda, arzu edenler için de Negroni gibi birkaç kokteyl hazırlanıp servis ediliyor. Kapasitesi ve tarzı gereği rezervasyon kabul etmeyen mekan, gördüğü ilgiye istinaden henüz 2. ayında menü fiyatlarını güncellemiş ⬆️ durumda.

foxy

Dana Kuyruk ve Kereviz Püresi

Foxy Karaköy Adres: Hacımimi, Necatibey Cd. No 91, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0531 484 38 91

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.