İtalyan Mutfağı

Fauna Ataşehir

Michelin Rehberinde Bib Gourmand (iyi kalite, değerli pişirme) listesine giren Fauna Ataşehir, gerçekten Michelin rehberine girecek kadar değerli ve özel bir mekan. Şef İbrahim Tuna, senelerdir Ataşehir’de ufak bir dükkanda harikalar yaratıyor. Öyle ki, mekan küçük olmasına rağmen her zaman dolu. Yalnızca öğlen ve belli saatlerde açık olan Fauna Ataşehir’e rezervasyon yaptırmadan gitmeniz imkansız. (Yine de son dakika iptalleri takip edebilirsiniz tabi) Bunun sebebi de belirli bir müşteri kapasitesine sahip olup, pişirilen her şeyin o an müşteri siparişini verdiğinde hazırlanması. Bu tazelik her ürüne yansıyor ve gerçekten özel bir gastronomik deneyim siz misafirleri bekliyor.

Şefin özeni bambaşka. Makarna denildiğinde artık akla ilk gelen mekanlardan olan Fauna Ataşehir’de mevsimselliğe değer verildiği gibi, yalnızca irmik ve yumurta ile hazırlanan el yapımı farklı makarnaların lezzeti de sahiden apayrı. Makarnayı, hem bizzat o makarnanın tadı ve lezzetlendirdikleri soslarla çok başka hale getiren İbrahim Tuna şef, sahiden İtalya’da gibi hissedebileceğiniz, damaklarınızda şenlik yaratacak bir zaman dilimi vaat ediyor. Az evvel de belirttiğimiz gibi Fauna Ataşehir, Ataşehir’de minik bir dükkanda, açık mutfak sistemi var. Açık mutfağın hemen üzerinde de kara tahtada o günün menüsü yazıyor. Geniş olmayan bir mekanı bu kadar sıcak, samimi kılan da tamamen deneyimin kendisi bize göre.

Fauna Ataşehir’in menüsünde birkaç çeşit salata, soğuk pancar çorbası gibi özel çorbalar, el yapımı taze makarnalar ve birkaç et çeşidi var. Soğuk Zeytinyağlı Yoğun sarı makarna, keçi peynirli ravioli, porçini soslu siyah sarımsaklı ravioli ve Karayaka Kuzu Gerdan Ragulu makarna en popüler ve leziz seçeneklerden. Fauna mantı ve Morel mantarlı makarnayı da unutmamak lazım pek tabii. Gerçekten çok özel, buraya has, mutlu edici çeşitler var. Makarnaların yanı sıra uzun uzun pişirilen kuzu gerdan, kuzu incik gibi et seçenekleri de var ki gerçekten çok lezzetli seçimler. Fauna’ya birkaç kişi gidip, o gün menüde olan çoğu yemeği sipariş ederek, o an sizin için pişirilmesini seyretmek ve tüm lezzetlerine vakıf olmak en mantıklısı bize göre. Fauna Ataşehir, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri açık,   Servisleri 12:00’de başlıyor. Son müşteri kabul saatleri ise 14:00. Rezervasyonunuzu yaptırıp bu deneyimi muhakkak yaşamalısınız.

Adres : Küçükbakkalköy, Işıklar Cd. No:9 D:B, 34750 Ataşehir/İstanbul
Telefon : (0545) 572 11 30

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.