Beyoğlu-Karaköy İtalyan Mutfağı

Faros Karaköy

faros

Üzerine büyük beklentilerin olduğu ama projelerin arka arkaya devam ettiği Karaköy’de inşaatlar nihayet sona erdi. Galataport, İstanbul Modern, Marriott ve en sonunda Peninsula Hotel ile birlikte şehrin en önemli sosyalleşme alanlarından birisi de oluşmuş oldu. Bölge gerçekten konaklayan ve gemi ile gelen turist anlamında da en üst profil gruba hitap ediyor. Tabi gerek bu nitelikli turistin, gerekse lokallerin ihtiyacını karşılayacak düzeyde mekan ihtiyacı da ön plana çıkmakta. Bu anlamda Fransız Geçidinin deniz tarafına çıkan bölümünde yeni bir mekan yakın zamanda kapılarını araladı. Faros Karaköy, ihtişamlı binası, zamansız dekoru ve İtalyan mutfağı üzerine lezzetleri ile bölgenin yeni cazibe noktalarından.

faros

Eski Mana’nın yerine açılan Faros Karaköy, aslında tanıdık bir marka. İstanbul’da 2 şubesi olan mekanın Londra’da oldukça başarılı olmuş ve sevilen 2 restoranı bulunmakta. Restoran, yüksek tavanlı iç alanı, Fransız Geçidinin ruhunu yaşatan yan bölümü ve bahçesi ile birlikte 3 farklı atmosfer sunuyor. Haftanın 7 günü 12:00-01:00 arası açık mekan tüm gün hareketli iken, akşam yemeği için rezervasyon ile gitmekte fayda var. İçerisinde keyifli de bir barı olan mekanın tasarımı ise zamansız bir Akdeniz ülkesi bistrosu çizgilerinde oluşturulmuş.

faros

Faros Karaköy’ün menüsü İtalyan mutfağının karakteristik tabaklarından oluşuyor. Başlangıçlardan karidesli Avokado E Gamberetti ve Calamari Fritti’nin yanısıra İtalyan ürünlerden oluşan peynir tabağı ortaya paylaşıma oldukça uygun. Restoranın Napoli usulü ekşi maya hamurundan yapılan pizzalarından bresalola’lı Faros Special ve kestane mantarlı La Fungosa favorilerden. Geniş bir makarna bölümü olan menüde Deniz Mahsullü Linguine ve ağır ateşte pişmiş ragu etli Pappardelle denenmesi gerekenlerden. Londra ile aynı menüyü sunan restoranda kullanılan malzemelerin çoğunun taze ürünlerden olduğu imza kokteylleri denemek oldukça keyifli. Faros Karaköy, şık atmosferi, keyifli lezzetleri ve makul fiyatları bölgeye yapılacak ziyaretlerde listeye alınması gereken mekanlardan.

Adres: Kemankeş Mah, Fransız Gç Sokağı İş Merkezi No:53 D:8, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0545 326 81 50

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.