Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane

Duble Meze Bar Karaköy

karaköy duble

Duble Meze Karaköy paket servis bilgileri aşağıda

Son dönem yeme-içme ve eğlence dünyasının söz sahibi olan mekanlarında dünya mutfağından, Türk mutfağına doğru gözle görülür bir kayış var. Bu trendi başlatan ilk mekanlardan biri ise kuşkusuz Pera’daki Duble Meze Bar. Meyhane mutfağına modern dokunuşu, şık ve eğlenceli bir ortamda sunan Duble Meze, son dönemlerde haftanın 7 günü de çok önceki tarihlerden dolmaya başlamıştı. Bir araya getirdiği, İyi yemek, iyi müzik, keyifli manzara 3’lüsü oldukça ilgi gören işletme çareyi, karaköy’de İkinci bir mekan açmakta buldu. Duble Meze Bar Pera’nın kardeş mekanı Duble Meze Karaköy, Mimarlar odasının terasındaki eski Ferah Feza’nın yerinde, Mayıs’ın İlk haftası itibarı ile faaliyette geçti.

Duble Meze Karaköy’ü 5 sorumuzda inceleyelim.

Ne yenir, Ne içilir?

Aynı Pera’da olduğu gibi, Duble Karaköy’de mezeler, mevsimsel bulunulurluk ve tazeliği göre dönemsel olarak değişiyor. Duble Meze’nin sunduğu meze ve ara sıcak İspanya’daki Tapas restoranlarında olduğu gibi mutfağın önünde sergileniyor. Misafir ise A la carte veya fix tadım menüsü olarak yaptığı seçim üzerinden yemek deneyimini yaşıyor. Duble Meze misafir ağırlamaya kapalı olduğu dönemde eve sipariş vermek isteyenler için Yemek Sepeti üzerinden paket servis hizmeti sunuyor.

duble meze

Nohut Salatası

Açık mutfağın mekana renk kattığı Duble meze, yeni mekanın şerefine birkaç özel meze yaratmış. Isırgan Otlu Mücver ve Trüf Mantar Yağlı Girit Ezme  mekanın yeni menüsünde ön plana çıkan yeni mezelerden. Tatlı ve ekşi tatların birleştiği, hem gözü, hem ruhu doyuran Fıstıklı Tulum Ezme ve Zerdeçallı Fava Duble Karaköy’de yine baş rolde. Pancar ve Tarhunlı Enginar ve Trüf Yağında Hardallı Levrek yine mekanın klasikleri haline gelmiş, değişmezlerden. Ara sıcak olarak Balık Kokoreç ve Kokareç Bruschetta Duble Meze’nin spesiyalleri arasında. Fix tadım menüsünde final yemeği olarak gelen Yoğurt Soslu Köfte ise olukça tatmin edici bir ana yemek. Tatlı olarak ise Katmer ve Damla Sakızlı Muhallebi denenmesi gerekenlerden.

duble meze

Elmalı Hellim

Ne zaman gidilir?

Duble Meze Bar, haftanın 7 günü 20.00 itibarı ile aktif olan ve sadece akşam servisi için açık bir mekan. Duble Mezeler, doluluğu ve tarzı gereği kesin olarak rezervasyon ile gidilmesi gereken bir mekanlar. Tarih yarım adayı ve ve boğazı en güzel açılardan biriyle gören mekana, özellikle yaz ve bahar ayları biraz erken gidip güneş batışını izlemekte fayda var. Mekanın ortasındaki oval bar, yemek öncesi ve yemek sonrası takılmak için oldukça uygun. Eğer yemeğe yer bulamadıysanız, Duble Karaköy’ün arka tarafındaki Galata kulesi ve semti manzaralı balkonu tüm geceyi aperitif yiyecekler ve içkiyle geçirmek için keyifli bir alan olmuş. Her ne kadar Duble Karaköy, yemek sonrasında gece kulüp yapmasa da, havaya sokan müzikleri için gece yarısına doğru bir içkiye de uğranabilir.

duble meze

Ne giyilir?

Duble Meze Karaköy, Pera’daki abisine göre en büyük farklılığı girişteki oval bar ve açık mutfağı ile yapmış. Özgün yemeklerin yapıldığı yaratıcı mutfağın enerjisi, mekana önemli ölçüde dinamizm katmış. Şahane yarımada manzaralı mekanın salonunda, çiçek ve yeşilliklerle ferah bir ortam oluşturulmuş. Bu çerçevede Karaköy’de açılan Duble Meze’de aynı Pera’daki abisi gibi, rahatlığın ve şıklığın birleştiği bir atmosfere sahip. Dolayısıyla Duble meze için spor/şık en ön plana çıkan giyim kodu denebilir. Hafta içi bu durum iş/şık tarza doğru kayarken, hafta sonları geceyi uzatacaklar için chic & sexy tarz ağırlık kazanıyor.

duble

Kim kim gidilir?

Duble Meze Karaköy, ortaya paylaşımlı yemekleri, keyifli müzikleri ve enerjik atmosferi ile tek mekanda işi bitirmeyi seven kutlama grupları için çok uygun bir mekan. Hafta içi günler mekan, şirket yemeği (50 kişi üzeri gruplar için mekanı kapatmak gerekiyor) ve özellikle yabancı misafir ağırlama için biçilmiş kaftan. Manzara ve şık atmosfer, Duble Meze’yi özel gece yemekleri için de iyi bir alternatif olarak kılıyor. Meyhane mutfağına ve mezeye özel ilgisi olan biriyseniz veya böyle bir misafiriz varsa deneyim odaklı bir yemek içinde mekan tercih edilebilir.

duble

Duble Meze’nin Kokteyli Flora

Ne kadar ödenir? (Güncelleme 30.06.2020)

Duble Meze Karaköy’e, A la carte (menüden seçmeli) gidilebileceği gibi, fix tadım menüsü alarak da gitmek mümkün. A la carte seçimde mezeler 19-44 TL arası, ara sıcaklar ise 19-55 TL arası fiyatlanmış. Servisin akıcılığı sağlamak için, 10 kişi üstü gruplara yerli içkinin dahil olduğu fix bir tadım menüsü tavsiye ediliyor. Hafta içi 195 TL, hafta sonu 235 TL olan bu fix menüde her 4 kişiye 1 şişe rakı servis ediliyor. Yemek öncesi veya gece yarısı finali olarak içilebilecek mekana özel ve klasik kokteyller ise, 55 TL olarak fiyatlanmış.

Duble Meze Eve Sipariş İçin Tıkla
Duble Meze Karaköy Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kemankeş Cd. No:31, 34425 Beyoğlu
Telefon: (0549) 822 30 11

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.