Canlı Müzik Etnik Mutfak Maslak-Levent

Cuba 42 Maslak

cuba 42

Oto sanayi içerisindeki mekan hareketliliğin en dikkat çeken unsurlarından birisi de 42 Maslak içerisindeki oluşum kuşkusuz. Markus, Sanayi 213, Sanayi 1A gibi butik mekanların olduğu bölgede 42 Maslak daha çok İçerisinde yer alan Türk Lezzet Müzesi ile adından söz ettirmişti. Ancak  yeme içme odaklı kurgulanmış sosyal yerleşkede, eğlence ve sanat üzerine mekanlar da mevcut. Bunlar arasında 2022 Ağustos ayında açılan Cuba 42 Maslak, hoş dekorasyonu ve keyifli etkinlikleri ile misafirlerini adeta Küba’da şık bir restorana götürüyor.

cuba 42

42 Maslak’ın en üst katında yer alan mekan, masalsı bir dekorasyon ile coloniel bir havada misafirlerini ağlıyor. Havana’da bir bardaymışsınız hissi veren dekorasyon, duvarlara çizilen Küba’yı temsil eden imgeler ile tamalanmış. Küba temalı kompak bir menü sunan mekanda tabiki fenomen kokteyl Mojito başrolde. Başlangıçlardan Plato de Verduras (tavada kızartılmış bebek havuç ve pancar) Josper fırında pişen burger keyifli lezzetlerden.  Yine Josper fırında pişen özel çikolata sos servis edilen bonfile imza tabaklardan. Cuba 42’de en önemli unsurladan birisi de canlı müzik etkinlikler kuşkusuz. Sahnesine küba grublarını ağırlayan mekanda Ayhan Sicimoğlu gibi isimler de sahne alıyor.

cuba 42

Adres: Maslak, Ahi Evran Cd. No:6, 34485 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0536) 494 14 84

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.