Brasserie-Bar Dünya Mutfağı Kadıköy-Cadde

Artois Cadde

Artois

Bağdat Caddesi, son günlerde eski formuna tamamen kavuştu. Hatta eskisinden de güzel mekanları ile zaman geçirmek için ilk akla gelen yerlerden diyebiliriz. Eli yüzü düzgün, kaliteli, şık mekanlar bir bir açılırken, Caddebostan’ın en yenisi Artois Cadde de çokça ilgimizi çekti. Caddebostan Kültür Merkezi’nin hemen yanında eski Ot’un yerine açılan ve ismini, ressam Vincent Van Gogh’un eserlerine de ilham olmuş Fransa’daki tarihi bir bölgeden alan Artois, Türk ve Dünya mutfağının en iyi örneklerine modern yorumlar katarak misafirlerine sunan, geniş bir bahçesi bulunan, ferah bir mekan.

Artois

İçeri girdiğinizde enerjik ve rengarenk dekorasyona bayılacak, tüm detayları incelemek isteyeceksiniz. Modern ve şık bir atmosfer oluşturulmuş, özellikle bahçe kısmında oturmak hem gündüz saatlerinde hem de akşam için epey keyifli. Artois Cadde tüm gün aktif, ailenizle kahvaltıya gelebilir, arkadaşlarınızla öğle veya akşam yemeğinde burada buluşabilirsiniz. Bununla birlikte atmosferi itibari ile iş toplantılarına ve çeşitli kutlamalara da ev sahipliği yapabilecek bir yer oluşturulmuş.

Artois Cadde’nin menüsünde taze ve kaliteli malzemeler kullanılıyor. Buna özen gösteren bir mekan olarak, mevsimsel ürünlerle hazırlanan yemekleri gerçekten çok leziz ve tekrar tekrar denenesi. Ayrıca menüde tanıdık bir dokunuş da var. Burada, hem televizyondan hem de güzel mekanlarından tanıdığımız Türkiye’nin en başarılı şeflerinden olan Hazer Amani şefin gurme lezzetlerini tatmak da oldukça mutluluk verici. Genel olarak menüden bahsedecek olursak; Artois Cadde’nin menüsünde lezzetli yemekler, sağlıklı seçenekler, kokteyller ve diğer içkiler var.

artios

Gündüz ve akşam menüsü ikiye ayrılıyor. Sabah gelen misafirler için; Artois Sağlıklı Başlangıç (125 TL), Paylaşımlık Anne Kahvaltısı (165 TL), Beluga Mercimekli Beyaz Omlet ve Köz Patlıcanlı Ispanaklı Çılbır (85 TL) ve klasiklerden menemen, omlet, ekmeküstü gibi kahvaltılık seçenekler var. Bunun dışında gündüz menüsünde; salatalar, taş fırından çıkan pizzalar, makarnalar, burgerler ve et/tavuk/balık seçenekleri de mevcut. Aynı şekilde akşam menüsünde de saydığımız seçimler yapılabilir. Soğuk başlangıçlardan Burratta (180 TL) ve Humus (85 TL), sıcak başlangıçlardan Çıtır Karides Bombası ve Thai Fish Cake, kesinlikle denenmeli! Ana yemekler de çok başarılı.

Makarnalarını ise anlata anlata bitiremem sanıyorum. Özellikle fırınlanmış sarımsak, permesan ve maydonoz ile servis edilen Spagetti Agliolio (165 TL) bir harika! Tekrar tekrar yemek isteği yaratıyor insanda. Yemek sonunda tatlılara da yer bırakın. Lotus Cheesecake, Ayvalı, üzümlü Crumble ve Sıcak Çikolatalı Kek, hem görüntüleri hem de lezzetleri ile iştah açıyor! Artois Cadde, haftanın 7 günü, 09:00 – 00:00 saatleri arasında açık. 09:00-12:00 arasında kahvaltı yapabileceğinizi ve akşamları şimdiden çok kalabalık olduğundan rezervasyon yaptırmanız gerektiğini ayrıca belirtelim.

Adres: Bağdat Caddesi, Haldun Taner Sk. No:7/B, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0545) 849 18 62

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.