Beyoğlu-Karaköy Pub-Gastro Pub Türk Mutfağı

22 Cihangir

22 cihangir

Cihangir caddesi üzerindeki kapanan Aliye Meyhane’nin yerine yeni bir restoran-barın açılacağı, yaz itibarı ile mevcut bilgiydi. 22 Cihangir ismindeki mekan Ekim ayı itibarı ile kapılarını araladı. Yeni mekan bölgeyi tanıyanların oldukça iyi bildiği 21’in kurucuları tarafından hayata geçirildi. Tüm gün dolu, kompak bir Müdavim mekanı olan 21 Cihangir, içki-yemek uyumu anlamında kendine özgü restoranlardan birisi olarak ifade edilebilir. Zira seçtiğiniz içkiye göre, menüde mutlaka iyi bir eşleşme bulabileceğiniz 21, belli bir mutfağa bağlı kalmayan kendine has bir tarz sunuyor. 22 Cihangir’de aynı şekilde Cihangir insanının önceliğine göre oluşturduğu menüsüyle modern bir bistro hatta son dönemlerin popüler mekan tarzı olan gastro pub olarak ifade edilebilir.

cihangir 22

22 Cihangir, geniş kaldırımları olan caddeyi değerlendirerek dış bölümünde bir oturma düzeni kurmuş. Mekanın iç bölümü ise keyifli bistro masaları da olan bar bölümü ve oturma alanından oluşuyor. Modern dekore edilmiş bistro tarzı mekan, menüsünü ağırlıklı Türk mutfağı üzerine yapmış. Mezelerin 15-25 TL arasında olduğu 22 Cihangir’de imza tabak kuzu tandır 55 TL’den servis ediliyor. Rahat bir mahalle barı kıvamındaki mekanda rakının yanında söğüş tabağı gibi eşlikçiler alınabileceği gibi, şaraba ve biraya yönelik yemek ve atıştırmalıklarda mümkün.

22 Cihangir Adres: Cihangir Cd. 35/B, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 244 23 73

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.