Nişantaşı-Beşiktaş Pub-Gastro Pub

United Pub Beşiktaş

united

Asmalı Mescit başta olmak üzere Beyoğlu’nun sistemden çıkmasıyla beraber, eğlence hayatı Kadıköy ve Beşiktaş bölgelerine kaymıştı. Özellikle son 10 yıllık dönemde yeme-içme trendleri de ağırlıklı olarak bu 2 bölgede şekilleniyor. 2013 senesinde Beşiktaş çarşı içerinde açılan United Pub, dünya biralarının hayatımıza girmesi ve bira kültürünün oluşmasında önemli bir role sahip. Çarşının enerjik ortamını, sunduğu 60 çeşit bira ve sokak lezzetlerinden oluşan menüsüyle birleştiren Irısh Pub, belli bir üründe uzmanlaşan mekanlardan.

united

Her Yerde Deneyimleyemeyeceğiniz Biralar

Uzun yıllar tek tipte bira (lager) hegemonyası altında kalan ülkemiz, yaklaşık 5 sene önce farklı biralar ile tanışmaya başlamıştı. Gelmesi oldukça geciken bu biralar, konsept mekanların oluşmasına da sebep oldu. United Pub özellikle Avrupa yakasında dünya biraları denince akla ilk gelen mekanlardan birisi olarak Müdavim bir kitleye hitap ediyor. Menüsünde bulunan farklı tipte biraları, bardağından, sunumuna usulüne uygun olarak servis eden mekan, bu anlamda bira kültürün oluşmasına da katkı sağlıyor. United Pub Beşiktaş, orta katında bulunan fıçılarda ise özel bir bira servis ediyor. Mozaic ismiyle kendi markası olarak üretilen bu bira. özellikle IPA (Indain Pale ALE) severler tarafından mutlaka denenmeli.

united

Mozaic IPA

Menü “Sokak Lezzetleri” Üzerine

United Pub, sunduğu farklı aromalara sahip biralar ile uyum sağlayan keyifli bir menü sunuyor. Mekanın özel biralarına sokak lezzetleri üzerine menüsü ile Beşiktaş’ın sevilen mekanı Mission Street Food ürünleri eşlik ediyor. Smash Burger olarak bilinen köfteyi ezerek yapılan burgerleri oldukça ünlü olan Misson, parmak ısırtan tacoları ile de ünlü. Tüm ürünleri kendi mutfağında hazırlayan sokak lezzetleri mekanı köftesini de kendi çekiyor. Menüde burger, taco ve burittoların yanısıra, Bar Tabağı, Çıtır Tavuk, Soğan Halkaları gibi pubların vazgeçilmez tabakları mevcut. Ayrıca, menüdeki Dana İlik & Patates Kızartması, Acılı Karnabahar Kızartması sıkça karşımıza çıkmayan imza lezzetlerden. Hal bölye olunca da United Pub Beşiktaş özel biralarına eşlik edecek lezzetleri komşusuna emanet etmiş durumda.

United Pub Adres: Sinanpaşa, Şht. Asım Cd. D:No 26, 34353 Beşiktaş
Telefon: 0534 798 2022

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.