Etiler-Boğaz Sağlıklı Yaşam

Safi İstanbul

safi

Arnavutköy, şehrin merkezine yakın konumu, deniz kenarında bulunması ve huzurlu sokakları ile özellikle hafta sonu pek çok insan için sosyalleşme ve cazibe merkezi haline geldi. Eskiden sadece meyhane ve balıkçı gibi yerlere ev sahipliği yapan semtte şimdilerde birçok kahvaltı mekanı, kahveciler ve farklı yemekler yapan başarılı restoranlar açılıyor.

safi

Şimdi bahsedeceğimiz Safi İstanbul ise sağlıklı yaşam felsefesi ile gelişen, gurme sağlıklı besinler üreten bir oluşum. Arnavutköy’de açılan yeni mekanlarında ise artık birebir bu yemekleri yiyebilecek, keyifli bahçesinde zaman geçirip, aynı zamanda ürünlerinden satın alıp eve de götürebileceğiz. Gluten, laktoz maya ve şeker kullanılmadan hazırlanan reçetelerle, gerçekten sağlıklı yaşamı, temiz beslenmeyi bir hayat tarzı haline getiren insanlar için bulunmaz bir yer burası. Arnavutköy’deki cafe/restoran/shop açılmadan önce de müşterilerine kendi yemek listelerini oluşturabilmelerine imkan tanıyan ve sağlıklı ekmek ve granola gibi tatlı-tuzlu kategorisindeki ürünleri de beslenme programlarına katan Safi İstanbul, insanlara bu şekilde menüler hazırlayarak hizmette bulunmaktaydı zaten; ancak az evvel de belirttiğimiz gibi bu yemekleri yerinde deneyimlemek fazlasıya mutluluk verici. Safi İstanbul, eski tarihi bir binanın içine kurulmuş.

Lacivert, ilgi çekici bir kapısı var. Arnavutköy’ün insanın içini huzurla dolduran sokaklarından geçip kendinizi bu kapının önünde bulduğunuzda, hemen Safi’nin ferah bahçesindeki masalardan birine kurulup menüyü karıştırmaya başlayabilirsiniz. Özellikle kahvaltıya gelenler için fazlasıyla sağlıklı ve hiçbir yerde bulamayacağınızın garanti olduğu seçeneklerle karşılaşacaksınız. Hafta içi 09:00-13:00, Hafta sonu 09:00-14:00 arasında bulunabilecek kahvaltı menüsünde; bitki temelli yoğurt ile hazırlanan ‘’Çılbır’’ (195 TL), ‘’Frittata’’ (165 TL), ‘’Zerdeçallı Kabaklı Pankek’’ (170 TL), ‘’Tatlı Patates Bowl’’ (180 TL) ve ‘’Hash Browns’’ gibi farklı ve sağlıklı çeşitlerin bulunduğunu belirtelim.

Öğlen saatlerinde kahve keyfi için Safi İstanbul’u tercih ederseniz de; mutlaka sağlıklı tatlılarını deneyin. Tahin Bar, Raw Ball, Key Lime, Raw Browni ve Peanut Butter Cookie’ler enfes görünüyor. 13:00 – 19:00 saatleri arasında ise ‘’Az Öz’’ çeşitte yemek de bulunuyor. Menünün en ilgi çekicileri ‘’Bezelyeli Risotto’’ (195 TL), ‘’Elmalı Kereviz Salatası’’ (150 TL) ve ‘’Kaparili Tavuk’’(200 TL). Safi İstanbul, Salı günleri hariç her gün 09:00 – 19:00 arasında açık.

Adres : Arnavutköy, Bakkal Sk. No:8, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon : (0542) 448 08 95

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.