Kadıköy-Cadde Paket Servis Uzak Doğu Mutfağı

Ororo Sushi Caddebostan

Moda’da açılıp oldukça sevilen bir mekan olan Ororo Sushi Bar, Eylül ayında Caddebostan’da ikinci şubesini açtı. İlk Ororo dünyanın farklı noktalarına gastronomi ziyaretleri yapmayı seven 3 ortak tarafından Kadıköy’de açılmıştı. Ortaklardan biri fotoğrafçı, diğeri grafik tasarımcı, öteki de mimar olunca mekan sadece gastronomik değil, tasarım anlamında da keyifli bir deneyim sunuyor. Gelgelim pandemi sebebiyle ikinci kapanmaya gittiğimiz şu günlerde Ororo Sushi sadece gel-al ve paket servis olarak hizmet veriyor. Yemek Sepeti’nde hız 9,4, servis 9,5 ve lezzet 9,2 puanlamalarıyla yer alan Ororo’dan buraya tıklayarak sipariş verebilirsiniz.

ororo

Ororo Sushi de menünün ana hatlarını başlangıçlar, noodlelar, ramenler, wok yemekleri, nigiri, sashimi ve sushiler oluşturuyor. Menüde Vegan ve vejetaryen bir sürü seçenek olmakla birlikte menüden beğendiğiniz herhangi bir yemek vegan kriterlere olacak hazırlanabiliyor. Başlangıçlardan Acılı Ekşili Çorba ve Gyoza (dana etli Japon mantısı) en çok tercih edilenler arasında geliyor. Noodleları oldukça sevilen Ororo’da Ramenlerden Yasai Shoyu Ramen (Sebze suyu, bambu filizi, istiridye mantarı, sebze çeşitleri, nori) ön plana çıkanlar arasında. Sushi bölümünden Crunchy Bakudan Roll (Tempura karides, tempura tofu, kuşkonmaz, pancar cipsi, miro sos, terkiyaki sos) Sahimlerden Toro Sashimi (Yağlı bölge orkinos dilimleri) Nigirilerden Unagi Nigiri (Yılan balığı) keyifli örnekler olarak karşımıza çıkıyor. İçecek olarak ise ev yapımı Ororo Iced Tea, Limonota, Japon ve Çin çayları yemeğe oldukça iyi eşlik eden seçenekler olarak karşımıza çıkıyor.

Ororo Menü ve Eve Sipariş İçin Tıklayın
Ororo Caddebostan Adres: Yener Sk. No: 5/B, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 755 22 05

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.