Kadıköy-Cadde Meyhane Türk Mutfağı

Nazende Caddebostan

tazende

Anadolu yakası cadde tarafı, pandemi sonrası mekan hareketliliği anlamında altın çağlarını yaşıyor. Özellikle kokteylin merkez noktada olduğu Brasserie-barların açıldığı bölgede birçok popüler nokta oluşmuş durumda. Tabi bu hareketlilikte Türk mutfağı ve rakının baş rolde olduğu mekanlar da yer alıyor. Bunlar arasında Nazende dikkat çekenler arasında. Nazende Caddebostan, samimi atmosferi, tazeliği göre günlük oluşturulan menüsü ve kısa zamanda imzalaşmayı başaran lezzetleri ile en çok rağbet görenlerden.

tazende

Yemek kalitesinin kötülüğüyle dikkat çeken yeni nesil meyhanelerin son dönem oldukça yayılmış ve rakı ortamlarını tekeline almıştı. Bu durumun soncunda, 2 kadeh eşiliğinde iyi bir yemek isteyen kitle kendine yer bulmakta zamana zaman zorlanır hale geldi. Nazende Caddebostan gibi mekanların açılmasında, biraz da bu kitlenin ihtiyaçlarının etkisi var kuşkusuz. Zira Nazende Cadde iyi esnaf lokantalarında ve şef restoranlarında gördüğümüz benzeri, günlük tazeliği göre değişen bir menü sunuyor. Ancak Beyin Söğüş, Ayvalık Kalamar Kızartma, Kabar Kızartma gibi spesiyaller her daim bulanabilecek imza lezzetler arasında geliyor.

nazende

Restoranın ayrı bir kağıtta gelen günlük lezzetleri arasında Dana Dil Söğüş, Fener Balığı Sote, Kuzu Kelle Tandır gibi lezzetler bulunmakta. Klasik mezelerin menüde çok yer bulamadığı menüde yaratıcı çıtır bölümünden Kaburga Çıtır denemesi gerekenlerden. Meyhane kültürüne uygun olacak şekilde geniş bir sakatat bölümü olmakla birlikte, bir kaç parça ana yemek ve pide bölümü de (özellikle çoçuklar için uygun) bulunmakta. Cadde insanı tarafından oldukça sevilen mekanda yemek porsiyon fiyatları kaliteye paralel biraz yüksek durmakla beraber, menünün hemen altındaki “porsiyonlarımız büyük ve paylaşımlıktır” ibaresi konuyu biraz özetliyor. Ayrıca rakı şişe fiyatının yemeğe göre oldukça uygun tutulduğunu da belirtmek lazım.

Nazende Adres: Caddebostan, Sembol apt, Caddebostan Plaj Yolu Sk. No:13/A, 34728 Kadıköy/İstanbu
Telefon: (0216) 363 77 77

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."