Kadıköy-Cadde Kahvaltı Kahve Mekanları Müdavimlist

Kadıköy – Moda Kahvaltı Mekanları

Kadıköy, son yıllarda yeme-içme trendlerinin belirlendiği en önemli bölge durumunda. Beyoğlu’nun sosyal hayattaki etkinliğinin azalması, açıkçası en çok Kadıköy’e yaradı. Bu anlamda sevilen öğün kahvaltı modası da Kadıköy’de belirleniyor denebilir. Özellikle Kadıköy ve Moda kesişiminde çok sayıda şahsına münhasır kahvaltı mekanı açılmış durumda. Aşağıda farklı yorumlamaları, orijinal sunumları ve keyifli ortamları ile 10 Kadıköy kahvaltı mekanı bulunmakta.

Po

Po juicery

Brekkie Moda

Yoğurtçu parkının oradaki mekan, kruvasan üzerine yaptığı ün ile özellikle haftasonları kapısında sıra olan bir Kadıköy kahvaltıcısı. Yer fıstıklı, badem kremalı, karemelize elmalı ve baklava yorumu olan Antep fıstıklı yorumları oldukça sevilen Brekkie Moda, baş rolde kruvasanın olduğu bir kahvaltı sunuyor. Türk (38 TL), İngiliz (42 TL) ve Fransız (28 TL) usulü 3 seçim menünün World of Brekkie bölümünde göze çarparken, Avakado ve füme etli yumurta (32 TL) seçenekleri kruvasan üzeri lezzetler olarak dikkat çekiyor. Menünün kruvasan arası bölümünden ise Smoked Salmon (35 TL), Cro Avakoda (30 Tl) gibi seçimler sadece kahvaltı değil, tüm güne uygun alternatifler olarak değerlendirilebilir. 2018 Kasım ayında açılan mekan, yaratıcı tarzı ile gördüğü ilgiye bakılırsa, “break-even” noktasını hızla geçmiş gözüküyor.  ?

brekkie

Brekkie Moda’da yemek kuyruğu

Brekkie Adres: Osmanağa, Yoğurtçu Parkı Cd No:68/b, 34714 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 345 03 45

Naan Moda

Moda caddesi üzerinde olan Naan Moda özellikle ekmekleri ile ünlü bir modern fırın aslında. kahvaltının doğru ekmek seçimi le başladığı fikriyle Tam tahıllı, ekşi mayalı, atalık tohumdan yapılan ekmekler mekanın en önemli ürünü doğrusu. Bergama tulumu, gün kurusu, muhammara, firik tabuleh gibi kendine özgü ve yerel ürünlerden oluşan bir serpme kahvaltı sunan mekan (2 kişilik 78 TL) yanında da bir ufak demlik çay veriyor. Serpme kahvaltının yanında ise Menemenimsi (31 TL) Eggs Benedict (36 TL) ve Croque Naan (füme et, hardaalı ricotta ve göz yumurta, köy ekmeği ile) gibi alternatifler ile kahvaltı zenginleştirilebilir.

naan

Naan Moda

Naan Adres: Caferağa, Moda Cd. No:113, 34710 Kadıköy
Telefon: 0850 221 7099

700 GR

Kadıköy, Moda kesişimindeki bir diğer sevilen kahvaltı mekanı da 700 GR. Ara sokakta olması ve oldukça küçük bir iç hacme sahip olmasına rağmen, Kadıköy kahvaltı mekanları diyince ilk akla gelenlerden. Serpme olarak sunulan (74 TL) kahvaltıda isli Çerkez ve Lor peyniri, bal kabaklı muhammara, ev reçeli gibi mekana özgü lezzetler sunuluyor. Fırın Kahvaltı Tabağı (28 TL) Tatlı ve Tuzlu Pancake gibi alternatifler de sunan 700 GR, Ispanaklı Çılbır (29 TL), Sağanda Afyon Çubuk (25 TL) gibi kahvaltı deneyimini arttıran seçenekler sunuyor.

700 gr

700 GR Menü

Adres: Caferağa, Cafer Ağa Mahallesi Ruşen Ağa Sok No: 3 /C, Moda, 34710 Kadıköy
Telefon: (0216) 336 23 66

Meşhur Kadıköy Menemencisi

Nokta atış, menemen yiyeceğim diyorsanız, Meşhur Kadıköy Menemencisi son derece uygun bir tercih olacaktır. Kadıköy’ün Söğütlü Çeşme caddesine yakın mekanın duvarları, menemen sever müdavimlerin, beyaz kağıtlara yazdıkları beğeni yazıları ile dolu. Meşhur Kadıköy Menemenci’sinin en çok tercih edilen spesiyali, bol beyaz peynirli karışık menemen. 2 kişi ortalama 30-40 TL civarı hesap ödeyeceğiniz mekan, cep yakmaması ile de avantajlı bir seçenek durumunda.

Meşhur Kadıköy Menemencisi

Meşhur Kadıköy Menemencisi

Adres: Osmanağa, Pavlonya Sk. No:16, 34714 Kadıköy/İstanbul

Po Juicery

Kadıköy Moda kesişimindeki mekanlarından bir diğeri olan Po Juicery, modern dekorasyonu, açık mutfağı ve keyifli ürünleri ile dikkat çeken mekanlardan. Asıl uzmanlık alanı taze, doğal ve sağlıklı meyve ve sebze suları olan mekan kahve ve kahvaltı için de tercihe dilebilir. Po Juicery’de, 1 adet çay ile servis edilen kahvaltı tabağında (42 TL) gauda peyniri, Bergama tulum, po fıstık ezmesi, şekersiz reçel gibi mekana özel lezzetler sunuluyor. Ancak mekanın asıl ön plana çıkan lezzetleri, Avokado, ricotta ve balkabaklı, humuslu gibi seçenekleri olan ekmek üstüler (34 TL) olarak ifade edilebilir.

po juicery

Po Juicery

Po Juicery Adres: Caferağa, Ağabey Sk. D:No: 44/A, 34710 Kadıköy
Telefon: 0534 521 78 86

Kev Cafe

Kadıköy’ün Moda sınırlarına geçen tarafında bulunan Kev Cafe, keyifli atmosferi ile gün boyu kahve, yemek ve tatlı servisi veren çok amaçlı bir mekan. 1 sene önce açılmış olan mekana kahvaltı için gittiğimizde tereddüt etmiştik, ancak gayet iyi bir deneyim yaşadık. Yeni ve çok amaçlı bir mekan olmasına rağmen iyi tatlarla bezenmiş bir kahvaltıyı, akıcı bir servis ile sundu. Keyifli, bir atmosferde, hoş sunumlar eşliğinde, oturma keyfinin zamana yayıldığı gruplar için ideal bir Kadıköy-Moda kahvaltı mekanı.

Kev Cafe Kadıköy veya Moda

Kev Cafe Kadıköy veya Moda

Adres: Caferağa Mah. Bademaltı Sok. Moda/Istanbul
Telefon: (0216) 330 02 30

Yumma Moda

Moda’daki ara sokaklardan bir tanesindeki köşe dükkanlardan birisi olan Yumma Moda, özellikle kahvaltı sunumu ile dikkat çekiyor. Tipik bir Kadıköy sokağında yer alan mekan, bölgenin ruhunu hissetmek için de ideal bir atmosfere sahip. Yöresel lezzetlerden oluşan serpme kahvaltısını, zevkli seçilmiş tabaklarıyla sunan Yumma, sevilen bir Kadıköy-Moda kahvaltıcısı. Fiyatları da (Çay dahil 2 kişi 60 TL) Moda kahvaltıcılarına göre nispeten daha makul olan Yumma Moda, tamamlayıcı olarak yumurta seçeneklerini de 8-12 TL arası fiyatlar ile sunuyor.

yumma

Yumma Moda Menü

Yumma Adres: Caferağa, Mühürdar Karakolu Sk. 6/5, 34710 Kadıköy
Telefon: 0530 772 79 16

Zapata Bakery

İlk şubesi Kadıköy, Caferağa’da açılan mekanın, ikinci şubesi St Joseph’in karşına denk düşen, Kadıköy’ün, Moda tarafına açılmış durumda. Mekanın en bilenen özelliği organik tam buğday ekmekleri ve hepsi MSA mezunu olan ödüllü aşçıları. ilk şubeye göre daha sakin, mahalle atmosferinde olan mekan, iyi bir kahvaltı ve sonrasında biraz da yayılıp keyif yapmak için oldukça iyi bir alternatif durumunda.

Zapata Bakery

Zapata Bakery

Adres: Caferağa Mahallesi, Şevki Bey Sokak, No 31, Kadıköy

Munchies Crepe & Pancake

“F*uck Diet, Eat Pancake”  mottası ile yola çıkan Munchies Crepe & Pancake, Kadıköy, Moda’nın yine orijinal kahvaltı mekanlarından birisi durumunda. Yalnız masa sayısının az olması sebebi ile özellikle hafta sonları sıra beklemeniz gerekebilir. O sebeple günü diğer saatlerinde de mekandan faydalanmakta yarar var. (Güncelleme 22.10.2016 İşletmenin yeni adresi Moda caddesi No:142 olup aşağıda detaylı adres belirtilmiştir. Görsel eski mekandandır.)

munchies-crepe-pancake

Adres: Caferağa, Moda Cd. No:142, 34710 Kadıköy/İstanbul

Pazar Gastrogaleri

Kadıköy’de yeme-içme trendleri baş döndürücü hızla ilerlerken, modern mutfak teknikleri de mekanlarda kullanılmaya başlanıyor. Pazar Gastrogaleri, şef sahipleri tarafından açılan modern bir fırın olarak tarif edilebilir. Mekanın kendine özgü tepsilerde verdiği kahvaltılar ise, Bagel ve sandviç tarzı yemekler ile yumurta kombinasyonu olarak sunuluyor. Bunlardan Avokado Kremalı Bagel 22 TL, baget ekmeğine yapılan salamlı, parmesanlı, yeşil elmalı Rustik Sandviç 32 TL’ye sunuluyor.

pazar

Pazar Gastrogaleri

Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd. No:22/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 330 40 88

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.